פישר בבית המשפט. החקירה ממשיכה להסתעף, חדשות 10

עו"ד רונאל פישר ערער על ההחלטה להותירו במעצר: "התייחסות מפלה וחסרת תקדים"

חודשיים וחצי לאחר שבית המשפט המחוזי החליט להותירו במעצר עד תום ההליכים, הגיש עורך הדין ערר באמצעות עורכי הדין רון וקרן שפירא. "המשך מעצרו של פישר הוא הפרה חמורה של זכויותיו הבסיסיות להליך הוגן", נטען. מה לגבי מסוכנותו לציבור? "הוחלט כן לשחרר את קצין החקירות, מקור המידע שנטען כי נמכר לזרים"

רונאל פישר הגיש היום (ראשון) ערר לבית המשפט העליון על ההחלטה לעצרו עד לתום ההליכים, החלטה שלמעשה הותירה את פישר במעצר מאז 16.6.15.


הסנגור עו"ד פרופסור רון שפירא, שהגיש את הערר עם עו"ד קרן שפירא, כתב "ההתייחסות כלפי רונאל היא מפלה. אין תקדים למעצר עד תום ההליכים במקרים דומים - המשך מעצרו הוא הפרה חמורה של זכויותיו הבסיסיות להליך הוגן."


עוד נכתב בערר כי "המקרה של רונאל איננו חמור במאומה מן המקרים של אולמרט, הירשזון, דוד אפל, דרעי, דנקנר, הרב מצגר ואחרים, ולאמתו של דבר הוא קל מהם בהרבה ואולם אף אחד מהם לא נעצר, אף לא ליום אחד. לעומתם רונאל נמצא במעצר כבר חודשיים וחצי".

 

ערן מלכה, קצין המשטרה החשוד במעורבות בפרשת רונאל פישר
 

ערן מלכה, קצין המשטרה החשוד במעורבות בפרשת רונאל פישר(חדשות 10)

יש לציין כי החלטת בית המשפט המחוזי להותיר את פישר במעצר התבססה על שלוש עילות, ובהן חשש מהסכנה שפישר מהווה לציבור, החשש משיבוש הליכי חקירה והחשש מהימלטות מאימת הדין.


באשר לעילה הראשונה, נטען בערר כי פוטנציאל המסוכנות לא נובע מפישר, אלא מהנאשם ערן מלכה. "דווקא, קצין חקירות שהוא מקור המידע שנטען כי נמכר לזרים באמצעות העורר.... "העובדה שהמדינה נכונה לשחרר את מקור המידע, הנאשם מס' 1, מסיבות 'הומניטריות', היא בוודאי אינדיקציה לכך שאף לשיטתה הסיכון הנשקף מן המידע שברשותו איננו חמור", נטען.


באשר לחשש להימלטות מאימת הדין נכתב בין היתר בערר: " מאז מעצרו הראשון בחודש אוגוסט 2014, שבו העורר נחקר לגבי עשרות עבירות ממין אלה שבהן הוא מואשם כעת.... ועד למעצרו השני ב29/4/2015, לא היה העורר מוגבל בצו איסור יציאה מהארץ. בתקופה זאת העורר טס פעמיים לחו"ל (לפורטוגל וליוון) ושב לביתו. הדעת נותנת, כי אילו הייתה לעורר נטייה להימלט מאימת הדין, היה מנצל נסיעות אלה לשם הימלטות".