"תקציב של צמיחה". כחלון, חדשות 10

"תקציב חברתי ועיוור צבעים": הכנסת אישרה הלילה את תקציב המדינה לשנתיים הקרובות

תקציב המדינה הדו השנתי וחוק ההסדרים אושרו הלילה במליאת הכנסת. כחלון: "תקציב שעוזר ומסייע לכל שכבות האוכלוסייה". הרצוג: "תקציב ללא בשורה לאזרחים"

הכנסת אישרה הלילה (בין רביעי לחמישי) את חוק ההסדרים ואת תקציב המדינה לשנת 2017 -2018 ברוב של 60 חברי כנסת מול 48 מתנגדים.

 

התקציב הדו שנתי יעמוד על  כ-906 מיליארד שקלים וכולל שורת רפורמות בהן מס על דירה שלישית ותוספת של מאות מיליוני שקלים לסל התרופות.

 

שר האוצר כחלון אמר כי מדובר בתקציב חברתי שיוזיל את המחייה בישראל. "התקציב שאושר היום הוא תקציב חברתי ועיוור צבעים. תקציב שעוזר ומסייע לכל שכבות האוכלוסייה. התקציב הזה הוא של כל אזרחי המדינה. לא ימין, שמאל או מרכז. זהו תקציב של צמיחה, צמצום הפערים החברתיים, הגדלת ההוצאה הציבורית, הפחתת מיסים והמשך התנופה של כל משרדי הממשלה בדגש על המשרדים החברתיים", אמר כחלון.

 

באופוזיציה תקפו אתמול במשך שעות ארוכות את התקציב ובעיקר את העובדה שתוכנית הסיוע לצפון לא נכללת בו. "ממשלת ישראל העבירה הלילה תקציב ללא בשורה לאזרחים. תקציב שמסמן את תחילתה של שנה קשה למשפחה העובדת, לצעירים, לקשישים, למי שהגורל התאכזר לו ולכל מי שלא מאיים וסוחט", אמר יו"ר האופוזיציה ויו"ר המחנה הציוני, יצחק הרצוג.

 

במהלך הדיונים סביב התקציב, פרץ ויכוח בין ח"כ בצלאל סמוטריץ' ובין ח"כ אורלי לוי אבקסיס, לאחר שח"כ סמוטריץ החליט להקציב 50 מיליון ש"ח לאבטחת היהודים במזרח ירושלים. ח"כ לוי אבקסיס: "מי שלוקח מפיותיהם של המסכנים והרעבים הוא לא יהודי בעיניי".