פרסום ראשון: המיליארדר האוסטרלי, יאיר נתניהו ודירת היוקרה

ג'יימס פקר, אחד האנשים העשירים בעולם ומקורב לראש הממשלה נתניהו, התאהב לפני כמה שנים בישראל. הוא קנה בית בקיסריה, בשכנות למשפחת נתניהו, וגם דירה במלון רויאל ביץ' בתל אביב. בקיץ שעבר הוא אפשר ליאיר נתניהו, בנו של ראש הממשלה להשתמש בדירה. לפני כמה חודשים הגיע עו"ד יעקב ויינרוט, פרקליטו של פקר, למשרד הפנים לפגישה עם השר דרעי. נושא הפגישה: לסדר לפקר תושבות קבע בישראל

  • פורסם ב:
  • 14/11/2016 21:38
  • |
  • עודכן ב:
  • 14/11/2016 22:23
  • |
  • כתבים:
  • רביב דרוקר

פרסום ראשון: המיליארדר האוסטרלי המקורב לנתניהו שביקש לאחרונה תושבת קבע בישראל – והקרבה ליאיר נתניהו. לראש הממשלה בנימין נתניהו יש מקורב אוסטרלי בשם ג'יימס פקר, שהוא אחד האנשים העשירים בעולם. לפני כמה שנים הוא הגיע לישראל, והתאהב.

 

פקר קנה בית בקיסריה, שנמצא ממש בשכנות לביתה של משפחת נתניהו. בנוסף, פקר גם משתמש בדירה במלון הדירות רויאל ביץ', קרוב לחוף הים בתל אביב. בקיץ שעבר פקר אפשר במשך מספר שבועות ליאיר נתניהו, בנו של ראש הממשלה בדירה הזאת. תחקירן חדשות 10 שמע מה מספרים האנשים של מלון הדירות.

 

שני בניו של ראש הממשלה, אבנר ויאיר, מאובטחים, כידוע, 24 שעות ביממה, שבעה ימים בשבוע. זו לא החלטה שהתקבלה בשב"כ. בעבר ילדי ראשי ממשלה אחרים לא אובטחו בצורה כזו. מאבטח צמוד שומר עליהם אפילו כשהם בתוך בסיס צבאי.

בגלל האבטחה לכל אחד מהילדים יש מכונית ממשלתית כל יום, כל היום וכמובן נהג במימון ממשלתי מסיע אותם. כשיאיר נתניהו לן בדירה של פקר, הממשלה נאלצה לשכור במשך שבועות חדר המלון הסמוך, עבור המאבטחים שלו.

 

לפני כמה חודשים התקיימה בלשכת שר הפנים פגישה בין עורך הדין יעקב ויינרוט, פרקליטו של פקר, עם שר הפנים אריה דרעי. ויינרוט ביקש לעשות שימוש בסמכותו כשר פנים כדי לתת לפקר, שאינו יהודי, מעמד של תושבות קבע בישראל. ויינרוט, שמדי פעם משמש גם כעורך דינו של ראש הממשלה נתניהו, אמר לנו שנתניהו לא דיבר אתו מלה בנושא. לפי בירור שלנו במשרד הפנים, פקר לא זכה בינתיים למעמד הזה.

מראש ממשלה נמסר בתגובה: מזעזע לראות לאילו תהומות של שפל מוסרי הידרדר ה"עיתונאי" רביב דרוקר. מרדיפה אובססיבית וחולנית אחר ראש הממשלה ורעייתו, דרוקר עובר כעת להשמיץ את בנם הסטודנט ובנם החייל הקרבי.

 

אנו משערים שהסיבה לעלייה בדרגת הרפש של דרוקר נובעת מהפוסט בפייסבוק של ראש הממשלה, שהיפנה לכתבת תחקיר על דרוקר מאת משה איפרגן באתר ״מידה״. התחקיר חשף את בחישותיו של דרוקר במשרד מבקר המדינה, כולל לחץ ושיחות טלפון שלו עם המבקר באופן חסר תקדים, וכן מינוי חבר הילדות של דרוקר שהקים עמו את ה״תנועה לחופש המידע על נתניהו״ ליועץ המשפטי של משרד המבקר.

 

כן חשף התחקיר את המימון האדיר שקיבל גוף זה של דרוקר מהקרן החדשה לישראל ומן האיחוד האירופי. יאיר הוא סטודנט ואזרח פרטי ואינו חייב לִדרוקר דין וחשבון על שאלותיו, אך מכיוון שדרוקר הציג בפנינו כל כך הרבה עיוותים ושׁקרִים שנועדו ליצור מצג שווא, נציין לִפנִים מִשורת הדין: מר פקר הוא חבר המשפחה. יאיר הוא סטודנט באוניברסיטה העברית וגר בירושלים. יש לו הזכות להתארח אצל חברים ואצל חברי משפחה מחוץ לעיר מעת לעת (ולא חודש ימים כפי שנטען באופן שקרי), בדיוק כפי שדרוקר מתארח אצל חברים ואצל חברי משפחה מעת לעת כאשר הוא מחוץ לתל אביב״.