10tv, 10tv

פרשת השחיתות: אלקין, אדלשטיין, דרעי וחברי כנסת נוספים הוזכרו בהקלטות

בהקלטות שנחשפו בשבועות האחרונים בחדשות 10 נשמע מנהל החברה לפיתוח השומרון לשעבר חיים בן שושן מזכיר את שמם של כמה חברי כנסת, בהווה ובעבר, שהיו מעורבים לדבריו בפרשת "ישראל ביתנו". זאב אלקין, אריה דרעי, יואל אדלשטיין ומשה גפני מוזכרים, כולם מכחישים מעורבות לא חוקית בפרשה. המשטרה בודקת את הטענות נגד אלקין

  • פורסם ב:
  • 04/02/2015 21:56
  • |
  • עודכן ב:
  • 04/02/2015 22:37
  • |
  • כתבים:
  • ברוך קרא

בלעדי. בשבועות האחרונים נחשפו בחדשות 10 הקלטות מזמן אמת שמתארות את מנגנון מחיקת החובות למדינה שהופעל על פי החשד על ידי חה"כ פאינה קירשנבאום. באותן קלוטות נחשפו שמות של שרים וחברי כנסת בעבר ובהווה כמעורבים לכאורה בפרשת השחיתות. עניינם של כמה מאותם חברי כנסת נבדק בימים אלה על ידי חוקרי המשטרה, עניינם של אחרים לא הגיע אפילו לרמה של בדיקה משטרתית.

 

בהקלטות המדוברות מספר חיים בן שושן, מנהל החברה לפיתוח השומרון לשעבר, לאחד ממקורביו על הדרך בה פעלה השיטה. בדבריו הוא מזכיר את חברי הכנסת זאב אלקין (הליכוד), יואל אדלשטיין (הליכוד), אריה דרעי (ש"ס), משה גפני (יהדות התורה), ואת חבר הכנסת לשעבר ציון פיניאן.

 

"עכשיו תראה, אני אגיד לך מה יקרה - הוא יסבך את אלקין, הוא יסבך את פריניאן (פיניאן), הוא יסבך את יולי אדלשטיין, הוא יסבך את פאינה", אמר בן שושן לבן שיחו.

 

מבדיקת חדשות 10 עולה כי המשטרה אכן בודקת טענות ותיעוד על כך שחה"כ אלקין דאג להעברת מיליון שקלים מהכספים הקואליציוניים של מפלגתו לצורך מחיקת חובות של החברה לפיתוח השומרון למדינה. ראש המועצה האזורית שומרון, גרשון מסיקה, ביקש מבן שושן להעביר מאות אלפי שקלים לחברה הכלכלית בהר ברכה, שייתכן ואלקין ביקש לעזור לה.

 

המשטרה בודקת את הטענות כנגדו. חה
 

המשטרה בודקת את הטענות כנגדו. חה"כ אלקין(יח"צ)

בשיחה הבאה חוזר בן שושן על השמות הללו, ומזכיר גם את אנשי שלומה של קירשנבאום - רמי כהן ואלכס גולדשטיין, ומוסיף שמות חדשים של חברי כנסת ושרים.

 

בן שושן: "תהיה פה רעידת אדמה קולקטיבית. אני אתן לך את רשימת האנשים שהולכים בוודאות לתקוע אותם. את איבט ליברמן מחפשים כבר 15 שנה? הוא, פאינה, מנכ"ל משרד החקלאות".

 

מקורבו: "מי זה?"

 

בן שושן: "רמי כהן".

 

מקורבו: "רמי כהן?"

 

בן שושן: "אלכס, הפרסומאי, של ה..."

 

מקורבו: "אלכס?"

 

בן שושן: "אלקין, איך קוראים לו, פריניאן (פיניאן), גפני".

 

מקורבו: "גפני? אבל הוא לא שייך אליהם".

 

בן שושן: "הוא עשה כל מיני, אני אומר לך, אני לא אומר לך סתם דברים. גפני, שר השיכון הקודם אריאל אטיאס".

 

מקורבו: :אטיאס גם כן?"

 

בן שושן: "כן, חלקים, חברים של אריה דרעי".

 

מקורבו: "אריה דרעי גם בפנים?"

 

בן שושן: "כן, תקשיב, יש פה חונטה ששנים אי אפשר להגיע, לבקע. עכשיו אני אסביר לך מה, החברה

לפיתוח, הם מחקו להם חובות והחברה לפיתוח שילמה להם 'קומישן' עבור מחיקת החובות של חמישים אחוז".

 

מקורבו: "אבל איך זה מסתדר?"

 

בן שושן: "תקשיב, מה זה איך..."

 

מקורבו: "אתה מוחק חובות, למה מגיעה לך עמלה בכלל?"

 

בן שושן: "אתה לא מבין, מה זה אני הבאתי את הכסף הזה - מגיע לי קומישן".

 

 

"הוא עשה כל מיני, אני לא אומר סתם דברים". חה"כ גפני(איציק הררי, דוברות הכנסת)

אלקין: "מעולם לא היה קשר ישיר ביני לבין מנכ"ל החברה"

תגובת ח"כ יולי אדלשטיין: "מעולם לא פעלתי לשם מחיקת חובות של החברה לפיתוח השומרון".

 

זאב אלקין מסר בתגובה: "מעולם לא היה קשר ישיר ביני לבין מנכ"ל החברה לפיתוח השומרון. אני מכחיש בתוקף את הטענות שהוא מייחס לי. בכל שנותיי כחבר כנסת ובכל פעילותי למען ההתיישבות ביהודה ושומרון תמיד פעלתי כחוק".

 

ח"כ אריה דרעי מסר: מצבה הקשה של רשת החינוך של תנועת ש"ס היה נחסך אילו היה לי עם מי לדבר במשרד האוצר בשנים האחרונות. לא היו דברים מעולם.

 

תגובת ח"כ משה גפני: "סייעתי להם מול משרד האוצר כמו לאלפי גופים במדינה מכל חלקי האוכלוסייה. אין שום קשר בין מר מלמד לנושא. כאשר היועץ המשפטי של האוצר העלה השגות על העניין ועצר את זה, עצרתי את הטיפול ואין לי מושג איך הסתייים העניין".

 

חבר הכנסת לשעבר ציון פיניאן מסר בתגובה: "כמו כל חבר ועדת כספים הייתי שותף להעברות כספים, לא זכור לי שהעברתי כספים דרך השומרון, כמעט בטוח שזה לא היה. במסגרת ועדת הכספים העברנו לכל מיני רשויות מקומיות, הייתי אצבע אחת משבע עשרה. לא כל דבר שעבר זה אני העברתי ולא כל דבר שלא הועבר זה אני שלא העברתי".

 

תגובת מיכאל מלמד: "על שאלות אלה נשאלתי בעבר ומסרתי את תשובתי לגורמים המוסמכים".


מטעמו של גרשון מסיקה, ראש המועצה האזורית שומרון, נמסר: "הוא מכחיש מכול וכול את כל החשדות כלפיו. הקלטת, במידה שהיא לא מבושלת, יש בה דברי התרברבות שאין קשר בינם לבין המציאות. היחידה החוקרת הבהירה באופן חד וברור בבית המשפט כי מר מסיקה אינו נחשד בלקיחת שוחד לכיסו".

 

"מסיקה פעל במסגרת החוק על מנת להציל את החברה לפיתוח השומרון מקריסתה ומסגירתה, דבר שהיה מביא לפיטורי 150 עובדים", נמסר בנוסף.

 

 

"מעולם לא פעלתי למחיקת חובות". חה"כ אדלשטיין(חדשות 10)