פרסום ראשון: המשטרה תמליץ להעמיד לדין את השופט יצחק כהן

בימים האחרונים התגבשה במשטרה תשתית ראייתית מוצקה למדי נגד השופט כהן באשמת עבירות מין בשתי נשים שהגישו נגדו תלונה. החקירה עומדת להסתיים, ובשבועות הקרובים המשטרה צפויה להעביר את המלצותיה לפרקליטות

המשטרה צפויה להמליץ על הגשת כתב אישום, בחשד לעבירות מין, נגד נשיא בית המשפט המחוזי בנצרת, השופט יצחק כהן - מי שהיה עד לא מכבר מועמד לכהן כשופט בבית המשפט העליון.

 

בימים האחרונים התגבשה במשטרה תשתית ראייתית, די מוצקה, נגד השופט כהן באשמת עבירות מין, של מעשים מגונים והטרדות מיניות, בשתי נשים. בידי המשטרה ראיות מוצקות לכך שהשופט כהן אכן ביצע את המעשים נגד הנשים שהתלוננו נגדו.

 

החקירה עומדת להסתיים ובשבועות הקרובים המשטרה צפויה להעביר את המלצותיה לפרקליטות, והיא תעביר את התיק ליועץ המשפטי לממשלה - שיחליט מה לעשות איתו.

 

השופט נחקר לפני כשבועיים, במשרדי יחידת להב 433, במשך מספר שעות. יומיים קודם, פורסם לראשונה בחדשות10 כי הוריה של צעירה שעבדה בעבר תחת כהן הגישו נגדו תלונה במשטרה - בטענה כי השופט הטריד מינית את בתם ואף ניסה לנשקה בכוח, בעת שזו היתה כפופה לו. על פי התלונה, כהן אף היה נוהג להעיר לצעירה הערות מיניות בוטות הנוגעות ללבושה.

 

לפני חמישה שבועות, לאחר התפוצצותה של הפרשה, הורה היועץ המשפטי יהודה וינשטיין על פתיחתה של החקירה הפלילית. שורת שופטים בבית המשפט המחוזי בנצרת העידו נגד נשיא בית המשפט, השופט כהן, במסגרת החקירה.

 

יצחק כהן, נשיא בית המשפט המחוזי בנצרת
 

יצחק כהן, נשיא בית המשפט המחוזי בנצרת(אתר הרשות השופטת)