שלושה אחים נאשמים שקיללו עובדי עירייה, רדפו אחריהם ותקפו אותם – בגלל היותם ערבים

האחים עופרי מואשמים שנטפלו לשני עובדי עיריית ירושלים, שעסקו באותה עת בסימון חניות, קיללו אותם ושברו את כלי העבודה שבידם. תיעוד חדשות10 הראה כיצד משניסה אחד מהם לברוח לשירותים של חנות סמוכה, רדפו אחריו הנאשמים תוך שהם גורמים נזק רב לחנות, ומסבירים לבעלים כי "הערבי ישלם". את הקורבן עצמו היכו נמרצות תוך שימוש באלה וביעה המחובר למקל

כתב אישום הוגש הבוקר (שני) נגד האחים אליעזר עופרי (21), שלמה עופרי (30) ודוד עופרי (28), בגין פגיעה לכאורה בשני עובדים שעסקו בסימון חניות בירושלים - על רקע היותם ערבים.


מכתב האישום עולה כי לפני כשבוע, בעת שסימנו העובדים חניות ברחוב יהודה המכבי שבירושלים, הגיעו למקום ברכבם אליעזר ושלמה עופרי. השניים קיללו את העובדים ואמרו שהם אינם ראויים לעבוד במקום בשל היותם ערבים. בין הצדדים התפתח ויכוח, במהלכו יצאו הנאשמים מרכבם.

 

בעוד הוויכוח נמשך, נטל שלמה עופרי את המקל שעמו נעשו העבודות ושבר אותו. הוא ואחיו אליעזר קראו לדוד, על מנת שיסייע להם "לריב עם ערבי". משדוד הצטרף, שבו הנאשמים בכיוון החנייה, כאשר אליעזר עופרי אוחז באלה ושלמה עופרי ביעה, המחובר למקל.


האחים נכנסו לחנות שאליה ברח קודם לכן אחד העובדים, בניסיון להתחבא בשירותים. הם הפילו סחורה ממדפי החנות, עקרו את דלת השירותים והלמו בקורבן באמצעות אלת הברזל והיעה. לבעל החנות אמרו הנאשמים כי "הערבי ישלם" על הנזק שנגרם.


בעקבות המקרה, שתיעודו פורסם כאמור גם על ידי חדשות10, נגרמו לעובד המותקףוכאבים ביד שמאל וכן שריטה ליד עינו וכאבים בפניו. הפרקליטות גרסה כי הם ביצעו את מעשיהם מתוך מניע של גזענות. כמו כן נגרם כי הנאשמים הזיקו לרכוש בזדון.