הנשיאות במצרים: חגיגות בקהיר עם היבחרו של הגנרל סיסי ברוב קולות

חגיגות היו לאורך כל הלילה בכיכר תחריר שבקהיר ובמצרים כולה לאחר היוודעות תוצאות הבחירות לנשיאות ובחירות של הגנרל סיסי לתפקיד. סיסי פיזר הבטחות בנאום הזכייה אולם הוא נכנס למציאות כלכלית קשה במצרים ומאבק בין שני מחנות

(02:36 דקות)

הגנרל סיסי הוכרז כנשיאה החדש של מצרים לאחר שקיבל 97% מהקולות בבחירות הדמוקרטיות, וההכרזה על הגנרל שהפך לנשיא הוציאה את ההמונים לחגוג ברחובות.

 

סיסי בן ה-60 שהגיע מהמגזר הצבאי, הבטיח עם היבחרו להילחם ולמגר סופית את הטרור מסיני, לקרב בין מצרים לאיראן ולשיעים ולנהל דו שיח עם המערב.

 

"הגיע זמן המעשים, מעשים שיובילו את מצרים היקרה שלנו לימים יפים יותר ולעתיד טוב יותר, מעשים שישיבו את היציבות למולדת", אמר סיסי בנאום הזכייה והוסיף כי "עתיד מצרים הוא דף לבן וביכולתנו למלא אותו במה שנרצה ואם נשתף פעולה במלאכת העשייה והבנייה, נמלא את הדף הזה במה שאנו מייחלים לו".

 

סיסי:
 

סיסי: "הגיע זמן המעשים שיובילו את מצרים היקרה שלנו לימים יפים יותר"(רויטרס)

אולם הבטחות לחוד ומציאות קשה במצרים לחוד. הגנרל מקבל מדינה שסועה בין שני מחנות, מצד אחד תומכיו הנלהבים שמילאו את כיכר תחריר שבקהיר בשמחה עם היבחרו, ומצד שני האחים המוסלמים הרואים בו שנוא נפשם. מעבר לכך, גם המצב הכלכלי במצרים קשה מאוד.

 

בינתיים סיסי כבר הספיק להודיע כי הוא רואה בחמאס ארגון טרור וכי הוא רואה באבו מאזן השליט היחיד של הפלסטינים, אולם ההסכם בין פת"ח לחמאס, יביא אותו בלית ברירה לתת הכשר לחמאס. לגבי ישראל הוא הודיע כי יכבד את הסכם השלום, אולם אמר כי לירושלים יגיע רק לאחר שתקום מדינה פלסטינית שבירתה ירושלים.