טראמפ: "אם אבחר – נבנה חומה בין ארה"ב למקסיקו והיא תשלם עליה"

על רקע ההתבטאויות מעוררות המחלוקת שהשמיע בנושא ההגירה ממקסיקו, ביקר הלילה המועמד הרפובליקני לנשיאות במדינה ונפגש עם הנשיא אנריקה פנייה ניאטו. "אמרתי בפירוש לטראמפ שלא נשלם על בניית החומה", אמר ניאטו

המועמד הרפובליקני לנשיאות, דונלד טראמפ, הגיע לפנות בוקר (חמישי) למקסיקו על מנת להיפגש עם נשיא המדינה, אנריקה פנייה ניאטו. לאחר הפגישה, נאמו השניים והתייחסו לנושא המהגרים הבלתי חוקיים בארה"ב, שרבים מהם מגיעים ממקסיקו.


"ביום שאבחר לנשיאות נתחיל לבנות חומה בין מקסיקו לארה"ב ומקסיקו תשלם עליה", אמר טראמפ מיד לאחר הפגישה בנאום באריזונה, "ובנוסף נגרש שני מיליון אזרחים לא חוקיים מהמדינה, נוודא שהם עוזבים".

 

"אם אבחר לנשיאות, מהגרים לא-חוקיים לא יוכלו לקבל מעמד חוקי או אזרחות בארה"ב, והיו חייבים לחזור למדינת מוצאם", אומר טראמפ. "אציע מעמד של מבחן אידיאולוגי' למהגרים פוטנציאליים, הכולל שאלות בנושא רצח על כבוד המשפחה, נשים, זכויות גאים ואיסלם קיצוני", אמר טראמפ.

ניאטו, בתגובה, התנער ואמר שמקסיקו לא תשלם על בניית חומה בין ארה"ב למקסיקו, אחרי שטראמפ הצהיר כי הם לא ידונו בשאלה מי ישלם את עלות בניית החומה. "בתחילת השיחה עם טראמפ, שוחחנו על האפשרות לבניית חומה אך אמרתי בפירוש שמקסיקו לא תשלם על בנייתה".