מהגן לחלפן: תרגיל העוקץ של הגננת אליס

הורים ל-12 ילדים בגן בתל אביב גילו שהצ'קים שהעבירו לגננת ששמרה על ילדיהם, בשווי כ-150 אלף שקלים, הגיעו לידיה של חברת גבייה ונכיון צ'קים. זה קרה לאחר שהגננת נעלמה, וההורים התחילו לקבל טלפונים מסתוריים מחלפני כספים: "שומו שמיים, מאיפה זה הגיע?". הגננת: "מה שעשיתי חוקי. אמרתי שאחזיר את הכסף כשיהיה לי"

במשך חצי השנה האחרונה, הפקידו הורים ל-12 ילדים את האוצרות שלהם בידיה של הגננת אליס, בגן בתל אביב. הם שילמו למעלה מ-150 אלף שקלים עבור הטיפול המסור לשנת הלימודים הקרובה - רק שאז הגננת סגרה את שערי הגן, ונעלמה. מאוחר יותר היא הודיעה כי היא ובעלה נקלו לחובות, וכי הצ'קים כבר אינם בידיה אלא עברו לחברה לנכיון צ'קים - חלפני מטבע - בשם מירסני.

 

(2:36 דקות)

 

"היא התחילה בהדרגה להחסיר ימים", מספר לביא, הורה בגן. "הרגשנו שמשהו מוזר קורה. היא הודיעה שאמא שלה חולה ונעלמה עם הכסף". מ', אמא לאחד הילדים בגן, מוסיפה: "פתאום קיבלנו טלפון מחלפן כספים, שדורש מאיתנו את הכסף. שומו שמיים, מאיפה זה הגיע? מי מתעסק בכלל עם חלפני כספים?".

 

הגננת טענה כי היא נקלעה לחובות והגיעה לפשיטת רגל: "אמרתי שאחזיר את הכסף כאשר יהיה לי. מה שעשיתי חוקי - לא לקחתי לשוק האפור. אם הייתי רוצה לעשות תרגיל עוקץ, לא הייתי עובדת כמו שעבדתי בשנתיים האחרונות. הם אהבו אותי".

 

עכשיו נראה שהם אוהבים אותה קצת פחות. גם בחברת הגבייה, שם טענו כי נפלו קורבן לתרמית מצד הגברת. ההורים כבר ביטלו את ההמחאות, וכעת בחברת הגבייה דורשים מהם את הכסף בתוספת ריבית. "פתחו להורים תיק בהוצאה לפועל על משהו שלא השתמשו בו", אומרת שני הורים, "ועכשיו כולנו נשארנו עם תיקים וחובות. השארנו את הדבר היקר לנו מכל אצל בלוף פושע".