וינשטיין הורה לחקור את השופט החשוד: "מצר על העיכוב"

אחרי הביקורת הקשה כלפיו, הורה היועץ המשפטי לממשלה לחקור באזהרה את השופט החשוד בהכאת ילדיו, שיצא בינתיים לחופשה. "התנהלותו של וינשטיין בפרשה – שערורייתית", אמר מוקדם יותר גורם בכיר במערכת המשפט. שניים מילדיו של השופט החשוד: "תומכים בך, אבא"

(9:15 דקות)

היועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין, הורה אמש (חמישי) למשטרה לחקור תחת אזהרה את השופט החשוד בהכאת ילדיו. כמו כן הודיעה לשכתו של וינשטיין כי היועץ המשפטי הביע צער על כך שהטיפול בנושא "התארך מעבר לנדרש".

 

"לאחר ששקל את מכלול הנסיבות העניין בעת הזו, החליט היועץ המשפטי לממשלה להורות על חקירתו של השופט באזהרה", נכתב בהודעה שפרסם משרד המשפטים. עוד נאמר כי דבר ההחלטה של היועץ הועבר גם לנשיא בית המשפט העליון.

 

 "אנו מביעים צער על כך שהטיפול בנושא והבירורים השונים שהיועץ המשפטי ביקש לברר לצורך השלמת התמונה, התארכו מעבר לנדרש בעניין שכזה, בין היתר עקב תקלה משרדית", נאמר בהודעת המשרד. עם זאת בהודעה הבהירו כי היועץ המשפטי "סבר כי בפרשה משפחתית רגישה שכזו, ראוי לערוך השלמות ובירורים נדרשים, בטרם קבלת החלטה".

 

ילדיו של השופט שלחו לו הודעה: "תומכים בך"

טרם התקבלה ההודעה על החלטתו של וינשטיין מתח גורם בכיר במערכת המשפט ביקורת נוקבת על התנהלותו של היועץ המשפטי בפרשה. "התנהלותו של וינשטיין בפרשה - שערוירייתית", אמר הגורם.

 

גם במשטרה מתחו ביקורת על היועץ המשפטי ואמרו כי הוא שגה בכך שלא אפשר להם לחקור את השופט. לדברי גורמים במשטרה יש להם שאלות רבות כלפי השופט וכל חומר החקירה כבר מוכן מזה שלוש שנים ומחכה לאישור של וינשטיין.

 

ההערכה היא שהשופט ייחקר כבר ביום ראשון הקרוב. עורכי דינו מסרו כי הם מצטערים לשמוע על ההחלטה וכי אין להם ספק שהחקירה תסתיים בלי שיינקטו כל תהליכים נגד השופט. דבר נוסף שאומרים עורכי דינו הוא שביממה האחרונה שלחו ילדיו של השופט הודעות תמיכה לאביהם בהם כתבו: "אנחנו אוהבים אותך ותומכים בך"