ארצות הברית בוחרת: קלינטון וטראמפ צפויים להיות המנצחים הגדולים

חמש מדינות שונות, בהן פלורידה ואוהיו, יבחרו היום את המועמד שלהן לנציגות המפלגה הרפובליקנית והמפלגה הדמוקרטית, כשהפייבוריטים טראמפ וקלינטון צפויים להיות המנצחים הגדולים, אך תיתכן הפתעה אם יפסידו באחת מחמש המדינות. האם מסע הבחירות של רוביו יגיע הערב לסיומו?

ארצות הברית בוחרת: תושבי חמש מדינות שונות ייצאו היום אל הקלפיות, והצפי הוא כי קלינטון וטראמפ יהיו המנצחים הגדולים, אך עדיין תיתכן הפתעה במקרה והשניים יפסידו לפחות באחת מהמדינות.

 

אם דונלד טראמפ לא ינצח בכל חמש המדינות בהן יש היום התמודדות, הוא יוכל להמשיך ולהיגרר בשאר המדינות לפני שיהיה נציג המפלגה הרפובליקנית לנשיאות ארה"ב. ישנן אינדיקציות מהשטח שטד קרוז הולך ומתחזק במיזורי ובצפון קרוליינה, שם יש מצביעים נוצרים-אוונגליסטים רבים.

 

מרכיב חדש בבחירות היום בפלורידה ובאוהיו הוא שלא מדובר בבחירות יחסיות כמו שהיה עד כה, אלא מי שינצח יזכה בכל הצירים המייצגים את המדינה. טראמפ, למשל, צפוי לנצח בכל חמש המדינות המצביעות היום, בשונה ממרקו רוביו, הסנטור מפלורידה, שייתכן ומסע הבחירות שלו יגיע לסיומו כבר הערב: בשונה מטראמפ שמביא לעצרות שלו אלפי אנשים, רוביו הצליח לגייס לעצרת שלו בפלורידה כמה מאות אנשים בלבד, רובם ממוצא היספני. האם זהו סממן למצבו בקלפיות של רוביו?

 

בצד הדמוקרטי יש חולשה בנתונים בשטח אצל המועמדת המובילה, הילרי קלינטון: אם ברני סנדרס ירשום ניצחון באחת המדינות, הוא ימשיך לרוץ וללוות כצל את קלינטון עד לוועידת המפלגה ביולי, דבר שיבטיח כי הקרב המעניין בין השניים ימשיך להעסיק אותנו לא פחות מאשר אצל הרפובליקנים.

 

המועמד לראשות המפלגה הדמוקרטית, ברני סנדרס, חוגג ניצחון במישיגן
 

המועמד לראשות המפלגה הדמוקרטית, ברני סנדרס, חוגג ניצחון במישיגן(רויטרס)