הקמפיין של רוביו קורס, התומכים של טראמפ לא מתעניינים בעובדות

העימות הרפובליקני שנערך הבוקר רק הדגיש את המגמות שהסתמנו בשבועות האחרונים במפלגה הגדולה: איש העסקים דוהר קדימה תוך התעלמות מאירועים אלימים ודברים חריפים נגד האסלאם, בעוד מרקו רוביו הולך ונעלם מהמפה, לקראת הבחירות במדינתו, פלורידה

דונלד טראמפ הבטיח לפני העימות הזה, להתנהג יפה, וקיים. וכך בפעם הראשונה במערכת הבחירות הזו, ניהלו הרפובליקנים, עימות ענייני ולא סנסציוני.


למרות הסגנון המנומס יותר הפעם, טראמפ, לא חזר בו מקריאתו להרוג את משפחות הטרוריסטים. "מטוסים טסו לתוך בניינים. יש בעיה קשה עם האסלאם. רבים מהם שונאים אותנו", אמר, "אנחנו צריכים להרחיב את החוקים שלנו".

 

>> לכתבות נוספות בנושא

בן קרסון הביע את תמיכתו בדונלד טראמפ

פרשנות: הרפובליקנים יתקשו לעצור את טראמפ

מייקל בלומברג הודיע: לא אכנס למרוץ

 

כמה שעות לפני העימות נשאל הנשיא אובמה, שאירח בבית הלבן את ראש ממשלת קנדה, על תופעת טראמפ, והאם הוא - בשבע שנים של מדיניותו - לא אחראי לפריצה של טראמפ. "אל תאשימו אותי בתופעה הזו", אמר, "זו תוצאה של מה שעשו הרפובליקנים במשך שבע שנים".

 

כמו בכל העימותים האחרונים, סוגיית ישראל כיכבה. הרקע הפעם - הפיגוע ביפו שבו נהרג הסטודנט האמריקני טיילור פורס. "אין פה מישהו יותר פרו ישראלי ממני. יש לי בת, חתן ונכדים יהודים", אמר טראמפ. "טראמפ, הילרי ואובמה בעד הפלסטינים", ענה טד קרוז. "אגן על ישראל, אבל אנסה גם לעשות שלום", השיב טראמפ.


העובדות לא תמיד מפריעות לטראמפ. כך למשל, הוא הציג השבוע את מוצריו, באחת ממסיבות העיתונאים, כמענה לטענותיו של מיט רומני, כי הוא נכשל בעסקים רבים. רק שהסטייקים שהציג אינם שלו - הוא קונה אותם מיצרן מקומי בפלורידה. אבל לבוחרים של טראמפ, זה לא חשוב. הסקרים מראים שהתמיכה בו, אינה מותנית בדבר.

 

אתמול נעצר תומך של טראמפ, שנתפס בעין המצלמה כשהוא מכה מפגין נגד טראמפ בשעה שהמפגין סולק מארוע בחירות בארוע של דונלד. אלא שטראמפ, לא מוצא לנכון לגנות את אלימות תומכיו ("הם אנשים כועסים").

 

מי שנעלם בעימות הזה, כמעט לגמרי, היה מרקו רוביו, שהביא את אמא. הקמפיין של רוביו קורס, עוד לפני הבחירות ביום שלישי במדינתו, פלורידה. גם הוא מודה שטעה כשירד לרמתו של טראמפ, ופתח נגדו במלחמת עלבונות.

 

הסגנון הבוטה, כך מתברר, מתאים לטראמפ, ומשרת אותו, אבל הוא בבחינת חרב פיפיות בידיו של רוביו. רק ראו מה קרה כשג׳ימי קימל, ערך ניסוי מעניין, שבו השמיע את טראמפ לכמה כלבים. אבל כמו שזה נראה כרגע. הכלבים יושבים, וטראמפ דוהר קדימה, כל הדרך, אל מועמדות המפלגה הרפובליקנית לנשיאות.​