הודלפו עשרות אלפי טופסי קליטה של פעילי דאע"ש: "מכרה זהב של מידע"

22 אלף טופסי קליטה של פעילי דאע"ש מ-55 מדינות הודלפו על ידי לוחם מצבא סוריה החופשית שהצטרף לארגון והחליט לערוק ממנו, ואין ספק כי זוהי מכה מודיעינית קשה מאוד לארגון הטרור הקיצוני. "זו הפיכה פנטסטית שתהיה מכרה זהב של מידע, אמר ראש מחלקת הביון הבריטי לשעבר

אוצר בידיו של המערב: לוחם מצבא סוריה החופשית שהצטרף לדאע"ש ואחרי תקופה ערק ממנה, חשף את מסמכי הגיוס הסודיים של ארגון הטרור לאחר שהעביר לכתב של רשת "סקיי ניוז" הבריטית דיסק און קי שכלל פרטים מדויקים ומפתיעים.

 

"זה מידע מודיעיני, גופי המודיעין צריכים להשתמש במידע הזה", אמר הלוחם, אבו חאמד, "החומר הזה צריך להימסר לידי גופים שנלחמים בדאע"ש". האוצר הזה כולל 22 אלף טופסי קליטה של פעילי דאע"ש מ-55 מדינות, טופס מפורט עם כל פרטי המתגייס, מי המליץ עליו, מה הרקע הצבאי והכישורים שלו - מידע שנחשב כמכה מודיעינית קשה לארגון.

 

לטענת אבו חאמד, דאע"ש בכלל לא מיישם את ההלכה המוסלמית כמו שהוא מתגאה כלפי חוץ ולא ממש אויב של צבא סוריה: "הארגון הזה משקר, הוא לא ארגון איסלאמי, דבר ממה שהם עושים אינו עונה על השריעה של האיסלאם", אמר.

 

"זו הפיכה פנטסטית שתהיה מכרה זהב של מידע בעל חשיבות ועניין אדירים לאנשים רבים, ובמיוחד לשירותי הביטחון והמודיעין", אמר ריצ'ארד בארט, לשעבר ראש מחלקת הביון הבריטי MI6. אין ספק כי זוהי מכה מודיעינית קשה לארגון, שעכשיו נחשף גם עומק הפעילות שלו במערב.