,

ההסתדרות מאיימת בשביתה כללית, האם בית הדין לעבודה ייתן אור ירוק?

אחרי מגעים ממושכים בין ההסתדרות למשרד האוצר, נותרה המחלוקת בנוגע לעובדי הקבלן ללא שינוי. בשל כך הגישה ההסתדרות בקשה רשמית לביטול הצו של בית הדין הארצי לעבודה שמנע שביתה כללית. ההערכה היא שהשופטת עשויה לשנות את עמדתה בנושא, וכך תצא לדרך השביתה במשק

ההסתדרות מחדשת הערב את איומיה לפתוח בשביתה במחאה על העסקת עובדי הקבלן. ההסתדרות הגישה בקשה רשמית לביטול צו בית הדין הארצי לעבודה שקבע כי אין לקיים שביתה כללית.

 

הצטרפו לעמוד הפייסבוק של חדשות 10 »

 

אם הבקשה תאושר אפשר יהיה להשבית באופן מיידי את המשק. בחודש שעבר שביתה בת ארבע השעות שיזמה ההסתדרות ובית הדין הארצי לעבודה קרא לצדדים לנהל הידברות.

לאחרונה התנהלו מגעים בין ההסתדרות למשרד האוצר, אבל גם בסופם חזרו הצדדים לאותה מחלוקת בסיסית. באוצר מציעים לשפר את תנאי עובדי הקבלן במסגרת הקיימת ובהסתדרות דורשים לקלוט אותם כשכירים מן המניין בהעסקה ישירה בשירות הציבורי.

 

לנוכח המחלוקת הזאת, הגורם היחיד שמונע את חידוש השביתה הוא בית הדין הארצי לעבודה. הנשיאה נילי ארד ידועה בכך שאינה אוהבת שביתית כלליות וכתבה זאת בהחלטתה האחרונה, אך ההערכה היא שלאחר כישלון מאמצי ההידברות היא עלולה לשקול את העמדה הזאת מחדש. הצדדים יתכנסו בקרוב שוב בית הדין, אז תתקבל החלטה שעלולה להביא לשביתה.