,

נדחה הערעור של מרגול: "חברה לעבריינים והפעילה אותם"

בית המשפט המחוזי בפתח תקווה דחה את הערעורר של הזמרת החשודה בסחיטה באיומים, והיא תישאר במעצר לעוד שלושה ימים, כפי שנקבע. המשטרה חשפה במהלך הדיון פרטים לגבי שותפותה של צנעני עם גורמים עברייניים

  • פורסם ב:
  • 23/08/2011 16:10
  • |
  • עודכן ב:
  • 23/08/2011 16:33
  • |
  • כתבים:
  • דורון הרמן

(2:50 דקות)

בית המשפט המחוזי בפתח תקווה החליט היום (שלישי) לדחות את הערעור שהגשה הזמרת מרגלית צנעני, החשודה כי סחטה באיומים את האמרגן שלה, אסף אטדגי,  על ימי מעצרה. צנעני תישאר במעצר לשלושה ימים נוספים.

 

הצטרפו לחדשות 10 בפייסבוק »

 

במהלך הדיון, חשפה המשטרה חומרים נוספים מחקירתה של צנעני. מהחקירה עולה כי הזמרת חברה לעבריינים, הפעילה אותם וידעה מתי חלק מהם היו צפויים להשתחרר מהכלא.

 

"אני טוען שמרשתי לא עשתה שום דבר שקשור לעבירה פלילית", אמר לאחר הדיון עורך דינה, ששי גז. "שופטי בית משפט שעד עכשיו עברו על החומר סוברים שיש את החשד הסביר שזה רף מאוד מאוד נמוך. אף אחד לא אמר ראיות לכאורה. ואף אחד לא אמר שהיא אשמה. אתם יודעים כמה תיקים כאלה במעצר לא נגמרו בכתב אישום? דרך אגב ארבעה ראשי ממשלה נחקרו בישראל, אחד עומד לדין וגם אנחנו לא יודעים מה ייגמר בסוף".   

 

עורך הדין שחר חצרוני הוסיף: "לכל מה שמטיחים בה ,היא נותנת הסברים. גם לשיחות, גם לפגישות, לכל ראיה שמניחים בפניה. אנחנו חושבים ומאמינים שההסברים מניחים את הדעת. אנחנו תקווה שהמשטרה תתאמץ ותלך אחרי החלטת בית משפט כדי לסיים את החקירה במהרה כדי ששחרורה יתאפשר עוד טרם הדיון שנקבע ליום חמישי".

מרגול לאטדגי: "אתה הבאת את זה על עצמך"

אתמול, בית משפט השלום בראשון לציון האריך את מעצרה של מרגול בארבעה ימים נוספים. במהלך הדיון בהארכת מעצרה, היא פרצה בבכי, בשל פרסום תמונותיה מהמעצר בתקשורת. בתום הדיון, כתבה השופטת, איטה נחמן: "בהתחשב בחומר החקירה שהונח בפני, נחה דעתי שהחשודה מעורבת בעבירות המיוחסות ונכון לאפשר את המשך החקירה".

 

מאוחר יותר נחשף כי האמרגן אותו חשודה מרגול שסחטה באיומים, אסף אטדגי, פעל בשיתוף עם המשטרה טרם המעצר. אטדגי ידע שצנעני הולכת להיעצר בקרוב, ויזם עמה שיחת טלפון, אותה הוא הקליט, כשהיא לא ידעה דבר על החקירה.

 

"החברים שלך הזמינו הופעה של הזמר הצעיר עומר אדם, ולא שולם לי מספיק תמורת ההופעה", אמרה לה אטדגי בשיחה, בהתייחס לאנשיו של עמיר מולנר. צנעני ענתה בתגובה: "אתה הבאת את זה על עצמך. אמרת לאנשי הארגון שישלמו כמה שהם רוצים, אז מה אתה מתלונן עכשיו?". את השיחה המוקלטת הזו הטיחו היום החוקרים בצנעני. השיחה למעשה מעידה על הקשרים ההדוקים שלה עם אנשיו של מולנר.

 

בשבוע שעבר, לאחר שהוארך מעצרה בתשעה ימים, קיבל בית המשפט את ערעורה וקיצר את המעצר בשלושה ימים. זאת, על אף שהשופטת קבעה כי קיימת תשתית ראייתית להוכחת החשד הסביר וכי אופי העבירות, תקופת הימשכותן וכן ריבוי המעורבים יוצרים חשש משיבוש הליכי החקירה.