,

מרגלית צנעני פרצה בבכי במהלך הדיון, מעצרה הוארך ב-4 ימים

בבית משפט השלום בראשון לציון הוארך בארבעה ימים מעצרה של הזמרת, החשודה בסחיטה ואיומים של אמרגנה, אסף אטדגי. "גם אישה שבעלה מכה אותה ממשיכה להיות איתו", אמר בדיון נציג המשטרה על העצרת בבאר שבע בה נראו השניים מחובקים. במהלך הדיון פרצה צנעני בבכי

  • פורסם ב:
  • 22/08/2011 13:16
  • |
  • עודכן ב:
  • 22/08/2011 13:59
  • |
  • כתבים:
  • דורון הרמן

(2:33 דקות)

שופטת בית משפט השלום בראשון לציון האריכה היום (שני) בארבעה ימים את מעצרה של הזמרת, מרגלית צנעני, החשודה בהזמנת סחיטה באיומים של אמרגנה, אסף אטדגי. במהלך הדיון פרצה הזמרת בבכי אך בסופו כתבה השופטת, איטה נחמן: "בהתחשב בחומר החקירה שהונח בפני, נחה דעתי שהחשודה מעורבת בעבירות המיוחסות ונכון לאפשר את המשך החקירה".

  

הצטרפו לעמוד הפייסבוק של חדשות 10 »

 

עוד קודם לכן, אמר נציג המשטרה בדיון כי צנעני נעצרה "רגע לפני הלהבות, לפני שהאיומים הפכו למעשים". המשטרה התייחסה גם לעצרת המחאה בבאר שבע, כמה ימים לפני המעצר, בה נראו צנעני ואטדגי מחובקים. "גם אישה שבעלה מכה אותה ממשיכה להיות איתו", אמר. בתגובה מילמלה מרגול: "איזה שוטר מגעיל".

 

בימים האחרונים עומתה מרגול עם הקלטות שביצעה המשטרה, בהם היא נשמעת לכאורה מבקשת לסחוט את אטדגי. במהלך הדיון אמר נציג המשטרה כי החקירות ענייניות וכי הסחיטה הייתה ממושכת במהלך של מספר חודשים. עורכי דינה של צנעני, ששי גז ושחר חצרוני, אמרו במהלך הדיון: "אתם רוצים לעצור מישהי מאוד אומללה, איפה החמלה שלכם?". נציג המשטרה חזר על החשש כי היא תשבש הליכי חקירה אם תשוחרר.

 

עורך דינה של צנעני סיכם ואמר: "הגברת נכס תרבותי למדינת ישראל. אנחנו מגיעים להשפלה של מעצר של שבוע ימים של הבלים אחר הבלים שמתפרסמים. ומה המטרה, לשבור את רוחה". 

יואב צפיר הגיע לדיון: "אני כאן כדי לרומם את רוחה"

יואב צפיר, במאי התוכנית "כוכב נולד", בה משמשת צנעני כשופטת, הגיע לדיון. "אינני שופט או חוקר, הגעתי לכאן כדי לרומם את רוחה של מרגלית לאחר שעבדתי איתה שנים. צביקה הדר בחו"ל לכן אני היום כאן בשם טדי הפקות", אמר צפיר.

 

צנעני נעצרה בשבוע שעבר בחשד שהיא ביקשה מעבריינים בארגון הפשע של עמיר מולנר לגבות עבורה מאטדגי תמלוגים מהופעותיו של הזמר עומר אדם, אותו טיפחו השניים. בנוסף, עלה חשד כי צנעני פנתה לגורמים עבריינים מארגון פשע נוסף. במסגרת הפרשה נעצרו גם אנשים של מולנר, בנה של הזמרת, אסף לביא צנעני, והאמרגן והמפיק המוסיקלי, יוסי בן דוד. 

 

במשטרה גם חושדים כי הזמרת המצליחה איימה על העיתונאי והשדרן, נתן זהבי, לאחר שזה ביקר אותה על דבריה נגד מחאת הדיור. בנוסף, היא חשודה שרצתה לקדם את פיינליסט "כוכב נולד", לירון רמתי, מתוקף תפקידה כשופטת בתוכנית.

"זה הכל מקנאה, מתפללים שיהיה טוב"

מעצרה של מרגול הוארך בשבוע שעבר ב-9 ימים ולאחר מכן קוצר בשלושה ימים בערעור שהגישה. השופטת קבעה בהחלטתה כי קיימת תשתית ראייתית להוכחת החשד הסביר וכי אופי העבירות, תקופת הימשכותן וכן ריבוי המעורבים יוצרים חשש משיבוש הליכי החקירה. בדיון טען נציג המשטרה כי שחרורה כעת עלול להזיק לחקירה, ועלול להוות מסוכנות לאדם ולחברה. "אני אגיב כשזה יסתיים", אמרה מרגול לעיתונאים בדיון.

 

לאחר חקחרתה נלקחה הזמרת בחשאי לתחנת המשטרה בקריית מלאכי. המשטרה הכניסה אל תאה שתי מדובבות והן ניסו לדלות ממנה מידע ולהפליל אותה.

 

בשבוע שעבר הגיבו הוריה של הזמרת, לולה ושלום צנעני, לחדשות נגד ביתם. "לא שמענו, לא ידענו, לא ראינו כלום", אמרו. "זה הכל מקנאה, מתפללים שיהיה טוב", הוסיפו.