,

הניצחון של הורוביץ: מלחמתו של מנכ"ל טבע במחלת הסרטן

מנכ"ל חברת התרופות גילה במקרה שהוא חולה בסרטן. תוך כדי סדרה של ניתוחים וטיפולים, הוא לא הפסיק להיאבק. גם במשק התמודדו עם השפעת מחלתו, ומינו לו מחליף. כעבור שנה הוא החלים, שב לתפקידו בטבע ומסרב להוריד הילוך

(4:57 דקות)

אלי הורוביץ, מנכ"ל חברת התרופות טבע, מעולם לא דמיין שבעצמו יצטרך לעבור סדרה של ניתוחים וטיפולים.  את מחלת הסרטן בה נאבק בחודשים האחרונים גילה לגמרי במקרה. "הסרטן היה בגודל של אגרוף. לי לא היה ספק שמדובר בבלוטת שומן. כשהתחילו לשאול אותי הרופאים כל מיני שאלות, אז הבנתי שהסיפור שלי הוא לא בדיוק שפעת", הסביר הורוביץ.  

 

בראיון אישי לחדשות 10, חשף הורוביץ לראשונה כיצד התמודד עם אחד המכשולים עליהם לא התגבר לאורך הקריירה - הקושי הנפשי, הטיפולים המתמשכים, וגם הפחד למות. "בוודאי שיש כאן פחד. זה במובן מסוים מלחמת הישרדות אישית שלך", אמר הורוביץ.

 

טובי הרופאים בעולם התנדבו לייעץ להורוביץ איך כדאי לו לטפל במחלה, אולם היו לו דעות מוצקות משלו. "מקרה שלי זו הייתה גם הזדמנות ללמוד קצת יותר מקרוב ולנסות להבין. הרשתי לעצמי בהחלט לעשות ביקורת ולהווכח עם הרופאים שלי", אמר הורוביץ, "הבנתי בדיוק מה מעוללים לי, ובסופו של דבר עוללו לי טוב".

 

גם במשק נאלצו להתמודד עם המחלה המפתיעה של הורוביץ. בבורסה חששו המשקיעים ליציבות של אימפריית התרופות ביום שאחרי, ונאלצו למות במקומו מנכ"ל זמני. לדבריו הוא הכין את עצמו לעזיבה אפשרית בלי קשר, ושינה את אורחות חייו. "ההנהלה הצליחה להתגבר על היעדרי, שיכול היה להיות מורגש, אבל עבר כמו על שמן", אמר הורוביץ.

 

היום, כמעט שנה לאחר המחלה, הורוביץ מודה שהוא אדם שונה. הוא פחות לחוץ, יותר נינוח, אך לא מוריד הילוך. הוא שב לכיסאו בטבע, ולעצמו הוא מאחל להמשיך להינות ממה שהוא עושה ורק ללכת ולהשתפר.