,

אל על משתמשת במטוסים בני 20 שנה - נוסעים מתלוננים על תקלות

על אף שבחברות האירופיות, ואף בחברות של טיסות מוזלות משתמשים במטוסים בני 5 שנים, בישראל עדיין משתמשים במטוסים משנות ה-90 המוקדמות, אשר סובלים מתקלות תכופות.

(2:44 דקות)

מטוסי חברת התעופה אל על מתחילים להיות קשישים, והנוסעים מתחילים להתלונן על תקלות. חברת התעופה עושה שימוש במטוסים הותיקים בעיקר במסלולים בהם אין לה תחרות, כמו טיסות לבנגקוק ולבייגין.

 

בהשוואה, צי המטוסים של חברת אולימפיק היוונית הוא בן 4.7 שנים, של סינגפור איירליינז בן 6.4 שנים, של אתיופיאן איירליינז 6.5 שנים, ושל איבריה הספרדית בת 8.1 שנים. צי המטוסים הותיק ביותר מבין החברות הזרות הוא של בריטיש איירווייז, בן 11.9 שנים, אך של אל על שובר את השיא עם 13.2 שנים באוויר.

 

"מטוסים בני 20 שנה לא מהווים בעיה ככל שהדברים נוגעים לבטיחות טיסה, ואת זה צריך להדגיש. אבל נראה מאוד תמוהה שחברת תעופה מערבית מודרנית רוכשת מטוסים בני 20 שנה, שעה שחברות ה"לו קוסט" המוזלות מפעילות מטוסים בני שנתיים או שלוש", אמר עו"ד נרי ירקוני, מומחה תעופה.

 

בין התלונות בנוגע למצב המטוסים, במטוס של אל על לבייג'ין, התקלקלה בחודש שעבר מערכת המים בשירותים. דיילים חילקו בקבוקי מים, בהם התבקשו הנוסעים להוריד את המים בשירותים. בנוסף, ישנם עיכובים רבים הנגרמים כתוצאה מתקלות טכניות. השנה קנתה אל על מטוס 767 נוסף, בן 14 שנים, אחרי שבחודש שעבר קנתה אחד בן 20 שנה.

 

תגובת אל על: אין בעולם התעופה דגם חדיש של מטוסים בעלי קיבולת בינונית. אל על בוחנת כל העת אפשרויות נוספות לשדרוג צי 767. החברה מרעננת את צי מטוסי 767 באמצעות החלפת מטוסים ותיקים במטוסים חדשים יחסית.