,

ירושלים: בן 50 במצב קשה בעקבות סיבוך של שפעת החזירים

מדובר בחולה שנמצא בקבוצת הסיכון • ממשרד הבריאות נמסר כי החולה שמורדם ומונשם נמצא בקבוצת הסיכון ומקבל גם טיפול תרופתי כדי להקל על תסמיני השפעת • מוקדם יותר היום קבע משרד הבריאות כי שמעון עזרן שמת בסוף השבוע הלך לעולמו כתוצאה מסיבוכים של הנגיף

(45 שניות)

שפעת החזירים לא יורדת מהכותרות: גבר בן 50 שלקה בנגיף, מאושפז בבית החולים "שערי צדק" בירושלים. מצבו של החולה מוגדר קשה, זאת בעקבות סיבוך של המחלה.

מדובר בחולה שנמצא בקבוצת הסיכון. ממשרד הבריאות נמסר, כי החולה שמורדם ומונשם נמצא בקבוצת הסיכון ומקבל גם טיפול תרופתי כדי להקל על תסמיני השפעת.

בשעות הצהריים אישר משרד הבריאות כי שמעון עזרן, בן 35 מאילת, שנפטר במהלך סוף השבוע מדלקת ריאות, לקה בשפעת החזירים. ככל הנראה מותו נגרם כתוצאה מסיבוך של הנגיף.

קרוביו ובני משפחתו של עזרן תקפו את בית-החולים "יוספטל" באילת בטענה שיקירם הגיע למוסד הרפואי מספר פעמים בשבוע שעבר כשהוא סובל מחום, והוא ונשלח הביתה ללא קבלת טיפול רפואי.

ד"ר רן בליצר, יועץ משרד הבריאות לעניין שפעת החזירים, הסביר הערב, כי אין שינוי בהנחיות בישראל. "ארגון הבריאות העולמי המליץ כבר לפני חודש, למדינות להפסיק לנסות לעצור את ההתפשטות המחלה ולהתמקד במתן טיפול בחולים, בעיקר בחולים בסיכון גבוה", הוא אמר.

"משרד הבריאות עקב אחר ההוראות האלו גם כן והוציא הוראות מאד מפורטות שהסבירו שאנחנו ממשיכים לטפל בחולים שנמצאים בסיכון גבוה מי ששייך לאחת מקבוצות הסיכון: נשים בהריון, תינוקות מתחת לגיל שנה, חולי לב וסרטן, מושתלים".

ד"ר בליצר ציין כי ניתן טיפול באותן תרופות לחולים שפיתחו סימנים שחורגים מהרגיל - כמו דלקת ריאות, נשימה מהירה, קוצר נשימה וכו'.

הוא המליץ כי מי שמרגיש שהמחלה שלו היא לא מחלת שפעת רגילה, יש לו קוצר נשימה, נושם במהירות, ומרגיש מאד לא טוב, ילך ויבדק. בליצר ציין, כי "הנחיות כאלו יצאו גם לבתי החולים. הם מכירים היטב את ההנחיות האלה ופועלים בהתאם".