השבעת טראמפ: חלונות ראווה נופצו, כמאה מפגינים נעצרו

ברחבי וושינגטון הבירה הפגינו עשרות אלפים כנגד הנשיא הנבחר שהושבע הערב. חלק מהמפגינים אף השליכו אבנים וניפצו חלונות ראווה בחנויות מזדמנות. מחר צפויה "הפגנת המיליון" נגד טראמפ

טראמפ הושבע לנשיא, מנהיגי העולם מברכים אבל בארה"ב יש מי שמוחה נגד כניסתו של הנשיא החדש ומעורר המחלוקת. במקביל להשבעה בוושינגטון הבירה הפגינו עשרות אלפים נגד טראמפ, והמשטרה האמריקנית לא הצליחה למנוע מהם לצעוד.

 

חלק מהמפגינים לא הסתפקו רק בקריאות מחאה, ואף השליכו אבנים וניפצו חלונות ראווה של חנויות באזור ושרפו חפצים שונים. כמאה בני אדם נעצרו, והמשטרה אף ירתה גז מדמיע לעבר המפגינים כדי לפזר אותם. מחר צפויות הפגנות גדולות בהרבה, בשל הפגנת ענק מתוכנת, שמכונה "הפגנת המיליון".

 

 

מחאות נגד טראמפ. כמאה נעצרו
 

מחאות נגד טראמפ. כמאה נעצרו(רוייטרס)

ובעולם היו שבירכו את הנשיא הנכנס. יושב ראש הרשות הפלסטינית, אבו מאזן, כתב כי "הוא מצפה לעבוד איתו למען השלום והיציבות". גם מלך סעודיה סלמאן בן עבד אל-עזיז ונשיא מצרים א-סיסי בירכו: ״אנו מצפים כי תהיה התחלה חדשה ליחסי מצרים וארה"ב״.


מיד לאחר השבעתו קיבל הנשיא טראמפ שורת החלטות. החלטה ראשונה - פיתוח מערכת טילים מפני איראן וצפון קוריאה. עם זאת לא התקבלו פרטים מדויקים אודות המערכת וההבדל בינה לבין מערכות הגנה קיימות. בנוסף, חתם על שורת מינויים רשמית והכריז על הצעה לחוקק "יום פטריוטיות" כיום חג לאומי.