,

פעיל חיזבאללה שהשתתף בחטיפות נצפה שוב ליד הגבול

בעוד עסקת שליט מתקרבת להכרעה, נחשפו בחדשות 10 תמונותיו של מהדי קנסו, עם ציוד צילום, כשהוא מתצפת על גבול הצפון • הפעיל היה המוח המודיעיני מאחורי חטיפות חיזבאללה, והתמונות עשויות להעיד על כוונות הארגון

(2:53 דק')

מהדי קנסו, פעיל חיזבאללה שהשתתף בחטיפתם של חיילי צה"ל אלדד רגב ואודי גולדווסר, נראה לפני כמה שבועות ליד גבול הצפון, כך חשף אתמול בערב (ראשון) פרשן חדשות 10, צבי יחזקאלי.

קנסו הינו המוח המודעיני לחטיפות, תצפיתן ואוסף מודיעין על תנועות חייל צה"ל עבור הארגון. בתמונות שהגיעו לידינו נראה קנסו עם ציוד צילום שהצליח להוריד לדרום לבנון כשסיפר ליוניפ"יל כי הוא עיתונאי ברשת הטלוויזיה של החיזבאללה.

בפועל, קנסו השתתף בניסיון החטיפה הכושל סמוך לכפר רג'ר בשנת 2005 וכעבור שנה היה בצוות המוביל שאסף את המודיעין בחטיפתם של רגב וגולדווסר ונמלט עם שני החיילים גולדווסר ורגב בחזרה ללבנון. בישראל הוא נחשב מבוקש.

התמונות מעידות: חיזבאללה ממשיך בנסינות החטיפה

קנסו היה עם ציוד צילום המקצועי של קנסו וגם ג'יפ לנדרובר, בדיוק מאותו הדגם שניתן לראות בחטיפתם של 3 חיילי צה"ל בשנת 2000. יחזקאלי מציין כי הציוד והכוונה מעידים על כך שחיזבאללה לא נטש את הניסיונות לשוב וחטוף חיילי צה"ל כדי לשחרר אסירים פלסטינים וערביים.

גם נסראללה עצמו רמז לכך במסיבת עיתונאים שקיים לפני כמה ימים שם אמר: "המצב מחייב את חיזבאללה למלא כהלכה את חובתו לשאת באחריותו הלאומית, ולגאול את השבויים, הנעדרים וגופות השהידים שנותרו".