,

דיווח בסוריה: לפחות 5 הרוגים ועשרות נפגעים בפיצוץ בדמשק

"אל-ג'זירה" מדווחת כי פיצוץ מטען חבלה באוטובוס בפרבר בדמשק גרם לעשרות נפגעים בבירה הסורית • באוטובוס היו עשרות איראנים שהגיעו לבקר באתר דתי שיעי באזור • עד כה דווח על לפחות חמישה הרוגים בפיצוץ • שר הפנים הסורי מכחיש מעורבות טרור: זה בסך הכל צמיג שהתפוצץ וגרם לתאונה

(1:42 דק')

רשת הטלוויזיה "אל-ג'זירה" מדווחת הבוקר (חמישי) כי עשרות בני אדם נפצעו בהתפוצצות מטען חבלה באוטובוס של עולי רגל איראניים בפרבר של דמשק, בירת סוריה. על פי הדיווח באזור ישנו אתר פופולרי לעולי רגל שיעים. עד כה דווח על לפחות חמישה הרוגים באירוע.

"עשרות נפגעים בעקבות פיצוץ של מטען חבלה באוטובוס בדמשק", כך סיפר כתב הרשת בשידור. רשת טלוויזיה איראנית מדווחות על לפחות 12 הרוגים בפיצוץ. שר הפנים הסורי מכחיש את הדיווחים וטוען כי לא מדובר בפיגוע טרור. "זה בסך הכל צמיג של אוטובוס שהתפוצץ וגרם להרוגים", לטענתו.

רק לפני כשנה, בספטמבר 2008, נהרגו באותה שכונה 17 בני אדם ועשרות נפצעו בפיצוץ מכונית תופת בכביש שמוביל לנמל התעופה הבינלאומי של דמשק.

גורמים רבים בתקשורת ובמערכת הפוליטית של סוריה בחרו אז להאשים את ישראל בפיגוע התופת שאירע הבוקר בדמשק וגבה את חייהם של 17 אזרחים, אך דובר תנועת האופוזיציה "האחים המוסלמים" זוהיר סאלם סבור כי הפיגוע הוא תוצאה של מאבקים פנימיים בין מנגנוני הביטחון הסוריים.

"כוחות הביטחון לא הצליחו לקבוע מי האחראי לפיגוע, אך ישראל היא ללא כל ספק אחת המרוויחות מהפיגוע הזה. כל פגיעה בחברה הסורית גורם לרווח ישראלי", אמר סאלם בראיון לרשת "אל ג'זירה".

"אל לנו לשכוח שיש סכסוך פנימי בין מנגנוני הביטחון הסוריים, וניתן לראות זאת במותם של מוחמד סולימאן ועימאד מורנייה. האירוע גם התרחש בסמוך למבנה ביטחוני בסוריה, מה שמוכיח את הקשר של מנגנוני הביטחון הסוריים", הוסיף הדובר.

"אם האנשים היו יודעים מי הרג את מורנייה ואת סולימאן, הרי שהיה לנו קל לדעת מי עשה את הפעולה הזו היום. אבל כל עוד כוחות הביטחון הסוריים ממשיכים לפעול כפי שהם פועלים, הזירה תישאר פתוחה לכל האפשרויות, והמשטר הסורי יוכל להאשים את ישראל, את ארגוני הטרור או ארגונים לבנוניים".