,

ת"א: 130 תלמידים לא הגיעו לבי"ס מחשש שנדבקו בשפעת החזירים

דגימות לבדיקת המצאות הנגיף נלקחו מחלק מהתלמידים. משרד הבריאות החליט לא לסגור בשלב זה את בית הספר. שני בני אדם מתו היום לאחר שנדבקו בשפעת החזירים ובכך עלה מניין מקרי המוות בישראל ל-36

(1:25 דק')

130 תלמידים לא באו היום (שני) ללימודים בבית הספר היסודי "אוסישקין" בתל-אביב בגלל חשד שנדבקו בשפעת החזירים. חלק מהתלמידים עברו בדיקות כדי לדעת האם אכן נדבקו בנגיף. משרד הבריאות הודיע כי בית הספר לא ייסגר בשלב זה, וכל יום תעשה הערכה מחודשת בעניין.

שפעת החזירים - סיקור מיוחד>>

כתבת הבריאות של "חדשות 10", הילה אלרואי מסבירה כי "יש כמה וירוסים שנמצאים כעת שגורמים לתחלואה דמויית שפעת: מחלת חום, כאבי גרון, נזלת. אבל תחלואה כל כך נרחבת, שיעור כה גבוה של הדבקה שלל מעל ל-100 תלמידים ושמונה אנשי צוות שלא הגיעו לבית הספר, זה משהו שמתאים לשפעת. מאחר ששפעת עונתית כמעט לא רואים בישראל, אז מדובר בשפעת החזירים".

יש לציין, כי ילדים בגילאים האלה עוברים את המחלה די בקלות, אבל יחד עם זאת, ילדים שנמצאים בקבוצות סיכון או ילדים שהמחלה מחריפה אצלם צריכים לפנות לקבלת טיפול רפואי.

שני מקרים נוספים של מוות מהנגיף אירעו היום בישראל. צעיר בן 19 שאושפז בבית החולים רמב"ם בחיפה, מת לאחר שלקה במחלה. הוא אושפז לפני כיומיים בבית החולים בעקבות פגיעת ראש קשה ואז אובחן כי נדבק בנגיף.

במקרה השני מת גבר בן 57 מסיבוכים של שפעת החזירים. ממשרד הבריאות נמסר כי הגבר סבל בנוסף ממחלות רקע קשות. עד כה מתו בישראל 36 בני אדם לאחר שלקו במחלה.