,

שפעת החזירים: מומחים צופים החרפה בישראל

בעקבות ההערכות הפסימיות במשרד הבריאות יפתח ממחר קו פתוח לציבור • בינתיים מאושפזים בירושלים לפחות שני חולים במצב קשה, תינוקת בת חודשיים וגבר בן חמישים • בבית החולים שניידר שבפתח תקווה מאושפזים שני תינוקות המונשמים ומורדמים

(2:07 דקות)

שפעת החזירים בכותרות: במשרד הבריאות יפתח החל ממחר קו פתוח לציבור בעקבות התפשטות המחלה. להערכת מומחים בתקופה הקרובה יהיו מקרים רבים יותר של חולים שיאושפזו במצב קשה וכן גם מקרי תמותה.

בבתי החולים בירושלים מאושפזים לפחות שני חולים במצב קשה, תינוקת בת חודשיים וגבר בן 50. בנוסף, בבית החולים שניידר שבפתח תקווה מאושפזים שני תינוקות כשהם מונשמים ומורדמים.

ד"ר רן בליצר, יועץ משרד הבריאות לעניין שפעת החזירים, הסביר אתמול, כי למרות המקרים האחרונים שנתגלו של נגיף ה-H1N1 אין שינוי בהנחיות בישראל להתמודדות עם השפעת.

"ארגון הבריאות העולמי המליץ כבר לפני חודש, למדינות להפסיק לנסות לעצור את ההתפשטות המחלה ולהתמקד במתן טיפול בחולים, בעיקר בחולים בסיכון גבוה", הוא אמר.

"משרד הבריאות עקב אחר ההוראות האלו גם כן והוציא הוראות מאד מפורטות שהסבירו שאנחנו ממשיכים לטפל בחולים שנמצאים בסיכון גבוה מי ששייך לאחת מקבוצות הסיכון: נשים בהריון, תינוקות מתחת לגיל שנה, חולי לב וסרטן, מושתלים".

ד"ר בליצר ציין כי ניתן טיפול באותן תרופות לחולים שפיתחו סימנים שחורגים מהרגיל - כמו דלקת ריאות, נשימה מהירה, קוצר נשימה וכו'.

הוא המליץ כי מי שמרגיש שהמחלה שלו היא לא מחלת שפעת רגילה, יש לו קוצר נשימה, נושם במהירות, ומרגיש מאד לא טוב, ילך ויבדק. בליצר ציין, כי "הנחיות כאלו יצאו גם לבתי החולים. הם מכירים היטב את ההנחיות האלה ופועלים בהתאם".

הציבור, מצידו, לא נותר אדיש. רופאים רבים מספרים על עליה במספר הפניות של אנשים המגיעים לבתי החולים עם מחלה דמוית שפעת. בתי החולים מוסרים כי אין סיבה להגיע לחדרי המיון, אלא אם החולה משתייך לקבוצות הסיכון, או בעל תסמינים חמורים.

(0:59 שניות)