,

הפסיכיאטר שבדק את "האם המרעיבה" חוזר בו מחוות הדעת

במכתב שמסר לפרקליטות מבקש הד"ר וייל לסייג את קביעתו כי האם אינה מסוכנת לילדיה. לטענתו, לא ניתן להגיע למסקנה חד משמעית בכלים שעמדו לרשותו. חוות הדעת של הפסיכיאטר היוותה את הבסיס להחלטת בית המשפט לשחרר את האם למעצר בית

(1:06 דקות)

ד"ר יעקב וייל, הפסיכיאטר שבדק את האם מירושלים החשודה בהרעבת בנה, מבקש להסתייג מחוות הדעת שהגיש לבית המשפט. במכתב שמסר היום (שלישי) לפרקליטות כותב וייל כי בכלים ובזמן שעמדו לרשותו, יש לסייג את קביעתו שהאם תוכל להמשיך בביצוע תפקידי הורות כלפי ילדיה ללא כל סכנה.

כמו כן, במכתב ביקש הפסיכיאטר להבהיר כי בחוות הדעת שמסר, לא ראה את עצמו עד מומחה שמונה על ידי בית המשפט.

בסוף השבוע, היוותה חוות הדעת של הד"ר וייל, את הבסיס להחלטת בתי המשפט השלום והמחוזי בירושלים לשחרר את "האם המרעיבה" למעצר בית ולאפשר לה להתאחד עם ילדיה. הד"ר וייל קבע במסמך שחיבר כי האם אינה לוקה בתסמונת "מינכהאוזן באמצעות שליח" וכי היא כשירה לעמוד לדין. האם חשודה כי הרעיבה את בנה הקטן בן ה - 3.

עוד כתב הד"ר וייל, בחוות דעתו, כי האם אינה מהווה סכנה לילדיה. בית המשפט שוכנע לאפשר לאם להתאחד עם ילדיה. עד כה, עם זאת, לא הוחלט על האפשרות של מפגש בין האם המרעיבה לבנה הקטן המאושפז במוסד רפואי במרכז הארץ.

הפסיכיאטר המחוזי בירושלים לא קיבל את חוות דעתו של הד"ר יעקב וייל, לפיו האם בריאה וכשירה לעמוד לדין. לטענת הפסיכיאטר לא ניתן לקבל החלטה על מצבה של האם ללא בחינה נוספת של פרטי המקרה.