השר לביטחון הפנים, ארדן: "אסור לארגן למחבלים כבוד וטקסים", חדשות 10

הקבינט אישר הצעת ארדן: גופות מחבלים שנהרגו בפיגועים לא יושבו לבני משפחותיהם

לראשונה מזה עשרות שנים, יימנעו בכוחות הביטחון מלהשיב את גופות המחבלים לבני משפחותיהם, ושוקלים גם את האפשרות לשוב לקבור אותם בבתי עלמין צבאיים בפריפריה המרוחקת של המדינה. ארדן: "המשפחות הופכות את ההלוויות למפגן של תמיכה בטרור והסתה"

  • פורסם ב:
  • 14/10/2015 13:23
  • |
  • עודכן ב:
  • 14/10/2015 13:23
  • |
  • כתבים:
  • אור הלר

הקבינט אישר לפנות בוקר (רביעי) את הצעת השר לביטחון הפנים, גלעד ארדן, שלא להחזיר גופות מחבלים שקיפחו את חייהם במהלך הפיגועים אותם הוציאו אל הפועל.


כמו כן, תיבחן הצעתו של השר לקבור את אותם מחבלים בבתי קברות השייכים לצה״ל בפאתי המדינה. בעבר אכן נהוג היה לקבור גופות מחבלים באותם בתי קברות.


״משפחתו של המחבל הופכת את לוויתו למפגן של תמיכה בטרור והסתה לרצח ואסור לאפשר זאת", הסביר ארדן את הצעתו והוסיף כי "עלינו לעשות הכול כדי שמחבל לא יוכל לזכות לכבוד ולטקסים אחרי שביצע פיגוע".

 

זאת ועוד - במהלך הלילה אישר ארדן הקלות משמעותיות בקבלת רישיון נשק, כדי כך שיחולו על כל קצין מדרגת סגן ומעלה.  כמו כן, בוטלה הדרישה לוותק של שנתיים בדרגה על מנת להיות זכאי לקבל רישיון.


עוד נקבע כי רישיון נשק יוענק לכל דכפין מקרב בוגרי קורס מאבטחים ברשות שדות התעופה, בשב"כ ובמוסדות המוכרים מטעם משטרת ישראל. יתרה מכך, ברשויות שהוגדרו כ''יישוב ראוי'', תוכל הרשות המקומית לתת הרשאה להחזקת כלי יריה לתושבי הרשות או לנמצאים בישוב, בכפוף להוראות החוק ולאישורים הנדרשים. לדוגמה, בירושלים תוכל העירייה לתת למורים במגזר החרדי שהוא בין המותקפים ביותר, רישיון מיוחד להחזקת כלי יריה.

 

 

עוד מהחלטות הקבינט האחרונות:

 

 

החלטה על שחרור גופות חמאס מתעכבת. הלווית פעיל הארגון
 

החלטה על שחרור גופות חמאס מתעכבת. הלווית פעיל הארגון(רויטרס)

ארדן אינו היחיד שמבקש לערוך מעתה הפרדה בטיפול בפצועים שנפצעו בפיגועים, על לא עוול בכפם, לבין אלו אשר היו מעורבים בהוצאת הפיגועים אל הפועל. בארגון זק"א הוחלט אמש לעטוף את גופות המחבלים בשקיות שחורות, להבדיל מהשקיות הלבנות בהן משתמשים בזק"א בשגרה.


בזק"א הסבירו כי בארגון התקבלו פניות רבות של אזרחים, שטענו כי הכנסת גופת מחבל לשקית עם הכיתוב זק"א הינה בגד חילול קודש. יהודה משי זהב, יו"ר זק"א: "כשמדובר ברוצחים שפלים ובעיקר אכזריים, הרי גם אנו צריכים לדעת לעשות הבחנה והבדלה בין הקורבנות לרוצחים".

 

שוטרי מג
 

שוטרי מג"ב. 850 לוחמים במילואים כבר גויסו(רויטרס)

בתוך כך, ועדת החוץ והביטחון אישרה היום פה אחד את בקשת שר הביטחון יעלון לגייס בצו 8 כ-1,400 אנשי מילואים של משמר הגבול.

 

נציג משמר הגבול בדיון, נצ"מ אמיר כהן, עדכן כי עד כה גויסו בפועל כ-850 לוחמים ובמידת הצורך קיימת אפשרות לגייס את שאר הלוחמים. עוד הדגיש נצ"מ כהן כי בשלב זה אין כל שינוי בהוראות הפתיחה באש.