ישי שליסל, החשוד בדקירת שישה ממשתתפי הגאווה בירושלים, חדשות

חשד: הדוקר במצעד הגאווה בי-ם - אותו אחד שתקף את הצועדים ב-2005

שמו של החשוד בדקירת שישה ממשתתפי מצעד הגאווה בירושלים אמנם עדיין לא פורסם רשמית, אך על פי החשד מדובר בישי שליסל, חרדי שדקר שלושה בני אדם במצעד שנערך לפני עשור בעיר. שליסל שוחרר רק לפני כמה שבועות מהכלא בגין מעשיו ב-2005. על פי החשד הוא הסתתר בסופרמרקט באזור במשך זמן רב לפני שביצע את הדקירות

המשטרה עדיין לא פרסמה את שם האדם שנעצר הערב (חמישי) לאחר שדקר שישה ממשתתפי מצעד הגאווה בירושלים, אך על פי החשד מדובר בישי שליסל, ששוחרר רק לפני שלושה שבועות ממאסר לאחר שדקר שלושה ממשתתפי האירוע שנערך בעיר לפני עשור.

 

על פי החשד, שליסל הסתתר במשך זמן רב בסופרמרקט באזור המצעד וכשהרגיש שהבשיל הזמן לפעול התפרץ לקבוצת הצועדים והחל במסע הדקירות. שישה בני אדם נפצעו כתוצאה מהתקיפה - צעיר בשנות ה-20 לחייו וצעירה בת 17 נפצעו קשה, אדם נוסף נפצע בינוני ו-3 האחרים נפגעו באורח קל. הפצועים פונו על ידי מגן דוד אדום לבתי החולים הדסה עין כרם ושערי צדק שבעיר.

 

הרב הראשי של ירושלים, אריה שטרן, גינה את התקיפה המיוחסת לחשוד החרדי. ״פגיעה בחיי אדם אסורה על פי דין תורה", אמר הרב שטרן, "המעשה שבוצע אחר הצהריים מחדד שוב את הסכנה שיש בהקצנה של גורמי שוליים ומלמד אותנו שצריך להמשיך לפעול על מנת לעקור עשבים שוטים".

 

"החברה הדתית מוקיעה אנשים בעלי תפיסות כאלה וסולדת ממעשיהם", הוסיף הרב בנושא, "אני מתפלל על הפצועים למען החלמתם המהירה".

 

נתניהו: "נגן על הזכות של כל אחד לחיות בבטחה"

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, גינה את אירוע הדקירה במצעד והחל החלמה לפצועים. "בירושלים בוצע הערב פשע שנאה מתועב. בישראל לכל אחת ואחד, לרבות בקהילה הגאה, הזכות לחיות את חייהם בבטחה, ואנחנו נגן על הזכות הזאת", אמר נתניהו.

 

"טוב שראשי הדת בישראל גינו את הפשע המתועב ואני קורא לכל מנהיגי הציבור להצטרף בהוקעת המעשה השפל הזה. אני מאחל בשם כל אזרחי ישראל החלמה שלמה ומהירה לכל הפצועים".

 

מוקדם יותר שוחח נתניהו עם השר לביטחון הפנים גלעד ארדן, שעדכן אותו כי כבר מתבצעת בדיקה כיצד ניתנה גישה לאירוע לאדם שביצע מעשה דומה לפני עשר שנים ושוחרר רק לפני כמה שבועות ממאסר בגין מעשיו.

 

גם שר הביטחון, משה יעלון הגיב לאירוע הקשה: "גם ניסיון הרצח במצעד הגאווה בירושלים לא יעצור את חתירתנו לחנך לקבלת האחר והשונה באשר הוא (או היא), ללא הבדל דת, גזע, מין או נטייה מינית", אמר יעלון, "ניסיון הרצח הזה לא ירפה את ידינו בחתירה למען שוויון זכויות לבני ובנות הקהילה הגאה, הראויים לחיות את חייהם בשלווה ולקיים חיים זוגיים ככל האדם".

 

"במאמץ משותף של כל הגורמים השפויים בחברה הישראלית, אנו נרדוף וננצח את המיעוט האלים והקיצוני שמאיים על שלומם של אזרחינו, על ערכינו ועל הדמוקרטיה הישראלית. אני מבקש לאחל החלמה מהירה לפצועים", הוסיף שר הביטחון.

 

אירוע הדקירה במצעד הגאווה. לא רק שליסל אשם
 

אירוע הדקירה במצעד הגאווה. לא רק שליסל אשם(חדשות 10)