,

ביטאון ש"ס על אובמה: "מוסלמי וחובבן שמבעיר את ירושלים"

על רקע דבריו של הנשיא האמריקני אובמה כי פעולותיו של אלי ישי לא הועילו לשלום פורסם בביטאון ש"ס מאמר מערכת חסר תקדים בחריפותו ובו נכתב כי אובמה "התנהג כנער פלסטיני הזורק אבנים על השוטרים במזרח ירושלים ולא כמנהיג ואסטרטג"

(1:18 דק')

ש"ס מלבה את המשבר בין ישראל לארה"ב: במאמר מערכת חסר תקדים בחריפותו שפורסם היום (חמישי) בביטאון ש"ס נכתב כי אובמה הוא "מוסלמי וחובבן שמבעיר את ירושלים".

בין היתר נכתב על נשיא ארה"ב כי הוא "התנהג כנער פלסטיני הזורק אבנים על השוטרים במזרח ירושלים ולא כמנהיג ואסטרטג".

עוד נכתב – "אובמה אמנם מוסלמי אבל אינו מכיר את הערבים שבתוכנו" ואף מייעץ לו – "אדון אובמה אתה צריך להבין שפה אין כללים". לבסוף קובע העיתון "נכון וטוב עשה ופעל סגן ראש הממשלה השר אלי ישי שאומר לכל מי שרק רצה לשמוע כי ישראל תמשיך לבנות בירושלים".

מאמר המערכת פורסם הבוקר כאמור בביטאון ש"ס, על רקע פרסום ההתייחסות הראשונה של הנשיא האמריקני, ליחסים עם ישראל על רקע הבנייה במזרח ירושלים. בראיון לרשת "פוקס" האמריקנית אמר אובמה כי אין משבר בין וושינגטון לירושלים אך התייחס גם הוא לישי ואמר כי "פעולותיו לא הועילו לשלום, אך ראש הממשלה בנימין נתניהו היה מודע לכך, והתנצל".

אובמה אמר כי ישראל היא מבנות בריתה הקרובות ביותר של ארה"ב: "לנו ולישראלים יש קשר עמוק מאוד, וזה לא הולך להשתנות". לדבריו, "גם חברים רבים מדי פעם".

הנשיא סיפר כי עיתוייה של החלטת הממשלה לבנות 1,600 יחידות דיור חדשות במזרח ירושלים, בזמן ביקורו של ביידן בארץ היתה מקרית, וכי הוא עצמו שלח את ביידן לישראל כדי להעביר מסר תומך לירושלים.

אובמה התייחס גם לאיראן ואמר כי ארצות הברית תקדם סנקציות "אגרסיביות" כלשונו נגד הרפבוליקה האיסלאמית, כדי למנוע את התפתחות תכניתה הגרעינית, שלדעתו - עלולה להוביל למירוץ חימוש גרעיני במזרח התיכון.