קצין המשטרה הבכיר שנעצר בפרשת עו"ד רונאל פישר חשוד בלקיחת שוחד

ראיות חדשות שהתגלו בפרשת עו"ד רונאל פישר הובילו למעצרו של קצין משטרה בכיר, ששירת בעבר ביחידת להב 433, בחשד שלקח שוחד. הקצין, חברו של פישר, נחקר במשך שנה בחשד למעורבות בפרשה ושוחרר. לאחר שחוקרי מח"ש פרצו למכשיר הטלפון הסלולרי של פישר הם מצאו בו מידע חדש שהוביל למעצר הקצין

החשד: לקיחת שוחד. אחרי שבית משפט השלום בירושלים האריך את מעצרו, נודע הערב (רביעי) כי הקצין הבכיר לשעבר ביחידה להב 433 שנעצר בפרשת רונאל פישר חשוד שנטל שוחד מידיו של עורך הדין. פישר וחשודה נוספת שנעצרה בפרשה צפויים להיות מובאים מחר לדיון בהארכת מעצרם.

 

בית משפט השלום בירושלים האריך הערב בחמישה ימים נוספים את מעצרו של הקצין הבכיר לשעבר. הקצין, חבר קרוב של פישר, חשוד שקיבל לידיו שוחד בתמורה להעברת מידע לחברו עורך הדין בנוגע לתיקים המתנהלים ביחידת העילית של המשטרה נגד לקוחותיו.

חוקרי מח"ש בוחנים באיזה חקירות היה קצין המשטרה מעורב, לאחר שהצליחו לפרוץ למכשיר הטלפון הסלולרי של עורך הדין פישר וגילו בו תכנים שונים שהובילו למעצרו. פרקליטו של הקצין, עורך הדין דב גלעד כהן, סירב להתייחס למעצרו.

 

הפרשה נחשפה בחדשות 10 בחודש יולי 2014. על פי הפרטים, שהותרו לפרסום לבקשת חדשות 10, נעצר עו"ד פישר בחשד שהציע לאלון חסן לסגור נגדו את התיק הפלילי בפרשת נמל אשדוד, תמורת 150 אלף דולר שיועברו לאנשי משטרה.