,

גבר אחד, 32 נשים ויותר מ-100 ילדים – הממלכה של גואל רצון

נשותיו של גואל רצון סבורות כי הוא המשיח, אבל בני משפחותיהן מנסים כבר שנים להבין כיצד הוא סחף את בנותיהן. המשפחה הענפה מתגוררת יחדיו בכמה בתים בדרום תל אביב, ושם הם מנהלים את חייהם הבלתי שגרתיים, שמבוססים על משמעת ברזל, בעולם מבודד שאת חוקיו קובע רק אדם אחד - גואל בעצמו

  • פורסם ב:
  • 13/01/2010 14:30
  • |
  • עודכן ב:
  • 14/01/2010 13:53
  • |
  • כתבים:
  • חדשות nana10

במשך 20 שנה נחשב גואל רצון לתעלומה. הוא בנה סביבו עולם מסתורי, שאינו חדיר לעולם החיצון, ובו חיים זה לצד זה גבר אחד, 32 נשים ויותר מ-100 ילדים. לפני כשנה הוא החליט לאפשר למצלמות חדשות 10 לתעד את חיי משפחתו הבלתי שגרתית במטרה לנסות ולהזים חלק מהטענות נגדו.

נשותיו של גואל רצון מקפידות על צניעות. הן מכוסות מכף רגל ועד ראש ומסרבות לדבר עם גברים. כולן מתגוררות יחדיו בכמה בתים בשכונה בדרום תל אביב, ומגדלות שם את ילדיהן. גואל אוסר עליהן לעשן, לשתות אלכוהול ולאכול בשר אבל הן סוגדות לו, ומוכנות להתחלק בו. בתוך הבית מתקיים מנגנון משומן, שבו לכל אישה יש טריטוריה משלה, ורובן עובדות כעוזרות בית. נשותיו בטוחות כי הוא המשיח. "ביום שיחליט להתגלות, הארץ הזו תרעד", אומרת אחת מהן.

עשרות הילדים מהווים חלק חשוב מהמערכת. כולם קרואים על שמו של אביהם, והם מעריצים אותו אפילו שהוא לא תמיד זוכר את שמם. לגואל רצון אמנם יש יותר מ-100 ילדים, אבל הוא מקפיד על חינוכם, ואוסר עליהם לראות תוכניות טלוויזיה רדודות או טלנובלות.

בניסיון לפענח את סוד קסמו מסביר גואל: "אני מושלם. יש בי את כל התכונות שאישה רוצה", אבל לא כולם סבורים כמוהו. במהלך השנים פנו הורים רבים למשטרה כדי לגלות כיצד הוא מצליח לסחוף את בנותיהם. בשנת 2000 פתחה המשטרה בחקירה נגד רצון בחשד לביצוע מעשים מגונים בצעירות, חלקן נערות בנות 16. במשטרה טענו כי הוא ניצל את מצוקתן של הצעירות ועם הזמן הן הפכו לחברות בכת שהוא עומד בראשה, נישאו לו, וילדו את ילדיו.

הקנס על יציאה מהבית - 500 שקלים

לפני כמה חודשים נחשף בעיתון מעריב הספר שקובע את החוקים של גואל ונשותיו, ומכונה "ספר המשפחה". לכל עבירה יש תג מחיר, ואישה שעוברת על הכללים מחויבת בקנס שמועבר לקופת המשפחה. כך למשל, נאסר על הנשים לצאת מהבית ללא רשותו. הקנס - 500 שקלים. בנוסף, אסור להזמין איש מקצוע בלי רשותו, וגם כשמגיע גבר הביתה, אסור לדבר אתו. הקנס במקרה הזה – 2,000 שקלים.

גם בתוך הבית מושתתת משמעת ברזל של אדם אחד, והרצון של הנשים לא באמת קיים בפועל. גואל קובע ומסמן מי תעביר אתו את הלילה, ולנשים אסור להתווכח אתו, להעיר אותו ולהטריד אותו. דרך החוקים ניתן ללמוד מה באמת מתנהל בבית, וכיצד הוא משליט סדר ומתמודד עם הקנאה בין הנשים. כך למשל, גם שיחות החולין בין הנשים אסורות.

"אנחנו חיות במחשבה שאנחנו מקבלות מתנה. הבחירה בידנו", מסבירות הנשים, וגואל מוסיף: "זה לא כת. אין לי סמלים בבית". במשפחה מודים שיש כללים שנועדו לשמור על הסדר בבית, אבל מסרבים להודות כי קיים ספר. זה לא מפתיע בהתחשב בכך, שאחד הכללים הוא שאישה שתדבר על המסמך מות תמות.