מכתב ההתפטרות שהגיש דרעי למועצת חכמי התורה, חדשות 10

דרמה בש"ס: אריה דרעי ביקש להתפטר מתפקידו

יו"ר המפלגה העביר מכתב למועצת חכמי התורה בו הוא מבקש להתפטר מתפקידו ולפרוש מהחיים הפוליטיים. ההחלטה הגיעה לאחר פרסום הקלטות בהן נשמע הרב עובדיה יוסף ז"ל אומר שדרעי לא ראוי לעמוד בראש המפלגה. "הכאב שפילח את לבי אתמול היה קשה יותר מפטירתו של הרב עובדיה", הוא כתב במכתב שהגיע בלעדית לידי חדשות 10

דרמה בש"ס. יו"ר המפלגה, אריה דרעי, העביר היום (שני) מכתב למועצת חכמי התורה בו הוא מבקש להתפטר מתפקידו ולפרוש מהחיים הפוליטיים. ההחלטה הגיעה לאחר פרסום הקלטות שנחשפו אתמול בערוץ 2, בו נשמע הרב עובדיה יוסף ז"ל טוען כי דרעי לא ראוי לעמוד בראש המפלגה.

 

במכתב שנכתב בכתב ידו של דרעי, והגיע בלעדית לידי ערוץ 10 נמסר: "הכאב שפילח את לבי אתמול היה קשה יותר מפטירתו של הרב עובדיה יוסף ז"ל. הלב נקרע לאור חילול השם הנורא, ביזיון כבוד התורה והפגיעה בכבודו של מר"ן. לכן החלטתי לבוא מול מעלת תורתכם ולהחזיר את התפקיד שהטלתם עליי". מועצת חכמי התורה מתכנסת בשעות אלה ועדיין לא הגיבה לבקשתו של דרעי.

 

דרעי מגדיר ככישלון את מה שקורה בימים האחרונים סביב המפלגה, בייחוד לאחר פרסום הקלטות של הרב עובדיה ז"ל. הוא היה מעוניין להוביל את מערכת הבחירות מבלי להיקלע למלחמות הפנימיות ולפגוע בכבודו של מר"ן, אך לאחר מה שקרה ראה דרעי שהציבור הספרדי נסחף לתוך המחלוקת והחליט לעשות מעשה.

 

כאמור מועצת החכמים עדיין לא החזירה את תשובתה, אך יש לקחת בחשבון גם את האפשרות שמדובר במהלך שיזם דרעי כדי להפוך עצמו לקורבן עקב סערת הקלטות. במקרה כזה, לא בטוח כלל שהוא באמת יתפטר.

 

סביר להניח שיו"ר ש"ס מעוניין לשדר כלפי חוץ ש"הבית בסכנה", ושכוונתו היא לאגד את משפחתו של הרב עובדיה והרבנים סביבו. יש לציין כי במידה ואכן דרעי יפרוש מהחיים הפוליטיים, זאת תהיה מכת מוות עבור ש"ס, שלא תוכל להרשות לעצמה לאבד עוד דמות דומיננטית מקרבה.

 

ש
 

ש"ס לא תוכל להרשות לעצמה לאבד עוד דמות דומיננטית. דרעי, ישי, והרב עובדיה יוסף ז"ל(רפי קוץ)