,

מחקר: נשים בהריון חשופות יותר לסיבוכים משפעת החזירים

על פי מחקר חדש ואמין בארה"ב, נשים בהריון נמצאות בסיכון גבוה לסיבוכים ולמוות מן הנגיף, מה שמביא יותר ויותר רופאים לנסות ולשכנע נשים בהריון למהר ולהתחסן. גם סגן שר הבריאות השתכנע לקבל חיסון

(2:10 דקות)

נשים בהריון נמצאות בקבוצת הסיכון הגבוהה ביותר של שפעת החזירים ולכן במשרד הבריאות קוראים להן להתחסן נגד הנגיף. רק בשבוע האחרון פורסם בכתב העת היוקרתי ביותר מחקר המתייחס לשפעת החזירים אצל נשים הרות.

שפעת החזירים - סיקור מיוחד »

ד"ר שרון מסלוביץ', אחראי על מיון נשים בבית החולים איכילוב מסביר כי "מסתבר שנשים בהריון חשופות יותר לסיבוכים של המחלה, חשופות יותר לתחלואה קשה ואפילו לתמותה כתוצאה משפעת החזירים ביחס לאוכלוסייה הכללית".

"אם משווים את זה לנשים ללא שפעת החזירים, מדובר על סיכון של פי 4.5 למוות אימהי סביב המחלה", מוסיף פרופ' משה הוד, מנהל היחידה לרפואה אם ועובר בבית החולים "בלינסון".

במקביל לעלייה ההדרגתית במספר המתחסנים שעומד כיום על כ-300,000, הנגיף ממשיך לגבות קורבנות. היום מתו שני בני אדם מן המחלה שמניין קורבנותיה בישראל הגיע ל-83. צעירה בת 24 ללא מחלות רקע מתה בבית החולים "העמק" בעפולה. בבית החולים "לניאדו" בנתניה מת מהמחלה גבר בן 52 שהשתייך לקבוצות הסיכון.