,

הפעוטה שליצמן הורה להשאירה בחיים הלכה לעולמה

היום נדם ליבה של התינוקת החרדית בת ה-10 חודשים שסגן שר הבריאות הורה לטפל בה למרות שמתה מוות מוחי. הפרשה גרמה לקרע בין ליצמן להסתדרות הרפואית

(32 שניות)

התינוקת בת ה-10 חודשים שנקבע כי מתה מוות מוחי לני כשבועיים, הלכה היום (שישי) לעולמה, כאשר ליבה הפסיק לפעום.

המקרה הביא לקרע חסר תקדים בין ההסתדרות הרפואית לסגן שר הבריאות, יעקב ליצמן, שדרש מבית החולים להשאירה בחיים.

כל יושבי ראש האיגודים הרפואיים כתבו מכתב חריף לליצמן, ובו נאמר בין היתר: "אנחנו הרופאים מצפים ממי שעומד בראש המערכת לתת לנו גיבוי מלא ולחזק את ידינו במלאכה שאנו מבצעים. איננו יכולים להשלים עם מצב שבו בעל תפקיד בכיר ככל שיהיה יתערב באוטונומיה הרפואית שלנו וינצל את תפקידו הרם להטלת מורא ופחד על רופאי המחלקה ומתמחיה".

ליצמן ביקש להשאיר את התינוקת בחיים

הפרשה החלה לאחר שבתחילת החודש שעבר קיבל מנהל בית החולים "שניידר" שיחה מסגן שר הבריאות שביקש להשאיר בחיים ולא להוציא תעודת פטירה לתינוקת בת 10 חודשים, בת למשפחה חרדית שמתה מוות מוחי.

רופא בכיר המעורה בפרטי המקרה סיפר ל"חדשות 10": "המשפחה סירבה בכל תוקף לקבל את ההודעה הזאת ודרשה שימשיכו לטפל בתינוקת כאילו היא תינוקת חיה. הצוות לא הסכים לכך - כמובן לפי ההנחיות. ברגע שמישהו מת, אז לא מטפלים בו כאילו הוא חי. לאחר פרק זמן קיבלו טלפון בעקבות שיחת טלפון שהיתה בין סגן שר הבריאות למנהל בית החולים שעליהם אכן להמשיך ולטפל בתינוקת, כאילו היא תינוקת בחיים".