בנט: "כיבוש עזה הוא אפשרות, אבל אנחנו לא מעוניינים בה"

שר הכלכלה הביע "שמחתו" על יציאתה של ישראל למבצע ברצועה וקיווה שניתן יהיה להגיע לכל האתרים שבהם פועל חמאס. אלוף פיקוד דרום ב"עופרת יצוקה": "לא ניתן להגיע להכרעה". היועץ לביטחון לאומי לשעבר עמידרור טען שיתכן שלא יהיה מנוס מכיבוש הרצועה, שלאחריו "תזדקק ישראל לחצי שנה עד שנה כדי לנקות את עזה מהטרור"

בראיון שנתן הערב (רביעי) לחדשות10 אמר שר הכלכלה, נפתלי בנט, כי כיבוש רצועת עזה הוא מבחינתו "אפשרות, אף שאנו לא מעוניינים בשליטה ברצועה".

 

בראיון אחר שנתן לחדשות10 טל רוסו, אלוף פיקוד דרום במבצע "עופרת יצוקה", נטען אף כי "אין דבר כזה הכרעה ולא נגיע אליה באופן מוחלט במבצע". אף על פי כן, יעקב עמידרור, אלוף צה"ל במילואים ולשעבר ראש המטה לביטחון לאומי, טען לעומת זאת כי "יתכן שלא תהיה ברירה אחרת מלהשתלט על עזה".

 

"אף פעם לא הייתה לנו מכה ניצחת שפגעה ביכולת שיגור הטילים של הצד השני", אמר עמידרור. עוד הוא הוסיף כי מבחינתו, על מנת להגיע למצב של רגיעה בדרום, ניתן "לכבוש מחדש את עזה" ולאחר מכן "להיות שם בין חצי שנה לשנה כדי לנקות אותה".


בראיון עמו טען עמידרור כי עומק הפעולה של צה"ל תלוי ב"עד כמה אנו מוכנים לשלם עבור השקט בדרום". כיבוש עזה, לדבריו, ידרוש מבצע בן שלושה עד 13 יום." לאחר מכן יש להיות שם בין חצי שנה לשנה, על מנת לנקות את עזה. אחרי זה נהיה במצב שבו מעזה לא יירו על ישראל", הבהיר עמידרור.

 

מחיר המבצע, ציין עמידרור, הוא עשרות הרוגים והשגת שליטה באזור עוין לישראל. "אני חושב שבסופו של דבר לא תהיה ברירה. אם מהאוויר לא נצליח לגרום לחמאס לבקש הפסקת אש, יכול להיות שנצטרך להיכנס לעזה", אמר.

 

הראיון עם יעקב עמידרור בחדשות10: