,

ארה"ב: החשוד בחטיפת הילדה נחקר ביחס לסדרת רציחות

המשטרה בקליפורניה בוחנת אם אם החשוד בחטיפתה, אינוסה וכליאתה ל-18 שנים של ג'ייסי דגארד בת ה-11, קשור גם לסדרת רציחות אכזרית של פרוצות בשנות התשעים

(1:44 דקות)

התפתחות נוספת בפרשה בה נחטפה ונאנסה הילדה ג'ייסי לי דגארד. משטרת קליפורניה ערכה חיפוש בביתם של ננסי ופיליפ גרידו, החשודים העיקריים בפרשה, בניסיון למצוא עדויות הקושרות אותם לרציחתן של מספר פרוצות במהלך שנות התשעים.

גופותיהן של הנשים נמצאו במזבלה הסמוכה למקום עבודתו של גרידו באותה תקופה והמשטרה חושדת כי האיש שחטף אנס וכלא את ג'ייסי לי דגארד בת ה-11, הוא זה שגם אחראי לסדרת הרציחות האכזרית.

אמש טענו גרידו ואשתו לחפותם ובמהלך הקראת כתב האישום נודע כי גרידו ואשתו החביאו לכאורה את ג'ייסי לי במחסן בחצר ביתם עד שנעצרו לפני כיומיים.

על פי דיווח ברשת CNN, השניים נעצרו לאחר שדגארד, היום אשה בת 29, הגיעה לתחנת המשטרה וסיפרה כי היא הילדה שנחטפה ב-1991.

ג'ייסי לי היתה בת 11 כשנראתה לאחרונה הולכת לתחנת אוטובוס בסאות' לייק טאהו ב-10 ביוני 1991. מאז נעלמו עקבותיה עד אתמול, לאחר שאשה בת 29 נכנסה לתחנת משטרה בצפון קליפורניה והודיעה: "אני הילדה האובדת".

ממשרד השריף נמסר כי הם כמעט בטוחים כי אכן מדובר בילדה, וכי הם ממתינים לתוצאות בדיקת הדי-אן-אי, כדי לוודא זאת.

אביה החורג של הילדה, קארל פרובין, סיפר כי איש אף-בי-איי התקשר אליו ואמר כי "ג'ייסי והאנשים שהיו איתה נמצאים ברשותינו". ואכן, ממשרד השריף במחוז קונטרה קוסטה נמסר כי הם מחזיקים במעצר גבר ואשה, החשודים במעורבות בחטיפה. "אני מרגיש נהדר", אמר האב המאושר לאחר שהתייחד עם בתו, "זה כמו לזכות בלוטו".