אריאל שרון. "לא נשאר לבד לרגע", רויטרס

החמרה במצבו של שרון: "אלו הימים האחרונים"

מנהל בית החולים שיבא בתל השומר מסר עדכון על מצבו של ראש הממשלה לשעבר והודה כי אכן קיימת החמרה מידתית במצבו וכי קיים זימום בדמו. "הדבר החשוב ביותר מבחינתנו הוא לדאוג שלא יסבול, המשפחה לא עוזבת אותו לרגע"

מנהל בית החולים שיבא בתל השומר, פרופסור, זאב רוטשטיין, מסר הודעה לפני זמן קצר בה עידכן על מצבו של ראש הממשלה לשעבר, אריאל שרון, שנמצא בתרדמת כבר שמונה שנים ובימים האחרונים שרוי במצב קריטי כשסכנה ממשית קיימת לחייו.

 

"במהלך היממה האחרונה לא צפינו בהטבה במצבו ולדאבוני אפשר להגיד שהכיוון הוא החמרה הדרגטית ואיטית במצבו", אמר רוטשטיין והוסיף כי "אני מרגיש שאכן מדובר בימיו האחרונים".

 

"הרופאים שמטפלים בו מסתכלים קדימה בתקווה. אנחנו מחזיקים אצבעות קודם כל שראש הממשלה לשעבר לא יסבול וזה הדבר החשוב ביותר מבחינתנו. כרגע מצבו נינוח וכפי שאנחנו יודעים הוא לא סובל. קיימת אי ספיקה רב מערכתית שמתפתחת מול עיניינו כמו שקורה במצבים מהסוג הזה, כך מצביעות בדיקות המעבדה שעשינו".

 

מנהל בית החולים הוסיף כי שרון נלחם כמו לוחם אמיתי ואנחנו ממשיכים לטפל בו עם כל מה שאנחנו יודעים. אנחנו מבינים מה קורה במצבים מהסוג הזה. לצידו של שרון כל הזמן נמצאים הבנים שלא זזים ממיטתו, בדיוק כמונו. הוא לרגע אחד לא נשאר לבד. במצבים כאלה אנחנו עדים לזיהומים ויש לנו סיכמנים לכך שיש זיהום בדמו. לא סביר שנשקול דרך לנסות ולהאריך את חייו.

בערב השלישי שבו תשומת הלב מופנית לבית החולים תל השומר בו מאושפז כבר שמונה שנים ראש הממשלה לשעבר, אריאל שרון, נדמה כי במשפחתו כבר הבינו את רוע הגזירה. מקורב למשפחה סיפר אמש (חמישי) לחדשות 10 כי "הגישה השתנתה. הם יודעים שאלה הרגעים האחרונים. הם מבינים את המצב הקשה ומתכוננים לפרידה".

 

כבר אתמול החליטו בבית החולים בשיתוף עם בני המשפחה על הפסקת הטיפולים בניסיון להאריך את חייו של שרון ולהעניק לו טיפול תומך בלבד. החלטה זו מעידה על שינוי גישה בקרב בניו של שרון, גלעד ועמרי, שבמשך שמונה שנים הביעו אופטימיות רבה מהשפעות הטיפול באביהם ולחצו להמשיך בטיפול השיקומי בבית החולים.

 

משעות הבוקר מתאגדים בני משפחתו של שרון סביב מיטתו בבית החולים השיקומי בתל השומר, שם הוא שוהה כבר כמעט שמונה שנים. לבית החולים הגיעו הערב גם כלתו של שרון ונכדיו, לצד מקורביו לאורך השנים, בהם עורך הדין יורם ראב"ד וז'ילבר כהן, ששימש נהגו האישי של שרון במשך עשרות שנים.