,

לראשונה: מרבית חברי הועדה לבחירת שופטים - מן הימין

מליאת הכנסת בחרה בח"כים דוד רותם מישראל ביתנו ואורי אריאל מהאיחוד הלאומי לכהן בועדה לבחירת שופטים • בכך הצליח ראש הממשלה בנימין נתניהו למנוע מחבר הכנסת רוני בר-און מקדימה, שקיבל קול אחד פחות מאריאל, להתמנות לתפקיד

מליאת הכנסת בחרה הערב (שני) את נציגיה לועדה לבחירת שופטים, כאשר לראשונה מאז קום המדינה מרבית חברי הועדה יהיו מן הימין.

חבר הכנסת אורי אריאל (איחוד לאומי) יהיה נציג האופוזיציה לאחר שגבר על חבר הכנסת רוני בר-און (קדימה) על חודו של קול, 58 מול 59. זאת בניגוד לנוהג הקיים בכנסת שלפיו נציג סיעת האופוזיציה הגדולה בבית מתמנה לחבר בועדה. הנציג השני בועדה יהיה נציג הקואליציה, ח"כ דודו רותם.

בתגובה למינוייו אמר אריאל "אני מודה לכל מי שבחר בי. בכוונתי להשקיע מאמץ רב בחיזוק מערכת המשפט. אני מאמין שנדע להביא לייצוג רחב יותר בבית המשפט ובכך נביא לאמון של ציבור גדול יותר במערכת כולה".

במקביל בחרה הערב הכנסת את נציגי הוועדה למינוי דיינים" משה גפני (יהדות התורה) ועתניאל שנלר (קדימה). לוועדה לבחירת קאדים נבחרו איברהים צרצור (רע"ם-תע"ל) אפו אגבריה (חד"ש) ודוד אזולאי (ש"ס). ונבחרו גם שני ח"כים לועדה לבחירת קאדים לבתי הדין הדרוזים - ח"כ חאמד אמל (ישראל ביתנו) ווואהאבה וואהבה.

כתב חדשות 10 בכנסת, נדב פרי מציין כי בטרם ההצבעה הבטיח יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן לבר-און כי הוא הולך איתו וזאת בניגוד לעמדתו של נתניהו, מה שמעיד על מתיחות בין שר החוץ וראש הממשלה, קצת יותר מחודשיים אחרי יציאתה לדרך של הקואליציה החדשה.

בישראל ביתנו טוענים כי ראש הממשלה בנימין נתניהו לא עומד בסיכומים קואליציוניים, גם בענייני חקיקה וגם בעינייני תיקצובים, אך כאמור, למרות זאת, לא צלח בידם למנות את ח"כ בר-און לוועדה.