אחיו של ברק אובמה: "מאמין שהאמריקנים יבחרו בו לכהונה נוספת"

אחיו הבכור של נשיא ארצות הברית, מאליק אובמה, סיפר בראיון לחדשות 10 על היחסים עם אחיו והתחושות לקראת הבחירות. "לא התראנו לאחרונה כי הוא מאוד עסוק. הוא מתמודד עם נסיבות לא קלות אבל אני מאמין שהוא יצליח", אמר מאליק. אפילו כמה מילים בעברית יודע האח של אובמה להגיד ולשיר

(6:02 דקות)

 פחות משבועיים עד לבחירות לנשיאות ארצות הברית וכל העולם נושא עיניו כדי לראות מי ייבחר לעמוד בראש המעצמה הגדולה בעולם וישמש, הלכה למעשה, כמנהיג העולם המערבי. מאליק אובמה, אחיו של הנשיא, יושב יחד עם המשפחה באפריקה ומחזיק אצבעות לאחיו הצעיר.

 

"אני מאמין שאזרחי ארצות הברית יעשו את הדבר הנכון ויבחרו בו לכהונה נוספת בנשיאות", אמר מאליק אובמה בראיון מיוחד לחדשות 10. אחיו הבכור של הנשיא האפרו-אמריקני הראשון אי פעם סיפר כי לא יצא להם להיפגש לאחרונה מאחר ואחיו עסוק בקמפיין הבחירות.

 

"אפשר לראות שהוא מתאמץ חזק. הוא היה טוב מאוד והצליח בכל העימותים לדעתי, גם בראשון", אמר מאליק. אחיו המוסלמי של אובמה התייחס גם לתנאים בהם נכנס אחיו לתפקידו ואמר כי הוא "קיבל כלכלה שהייתה בהריסות ונאלץ להתמודד עם נסיבות לא קלות".

 

אבל לא רק על אחיו ידע מאליק לדבר. אובמה הבכור הפגין גם את הידע שלו בעברית. מלבד המילה 'שלום' המוכרת בכל העולם, מאליק הפגין ביצועים מרשימים בשירת הבה נגילה. הוא הסביר כי סבו החורג היה יהודי וכך למד את כל השירים היהודים.