,

"ישראל היא מחלה שיש להשמידה"

סמיר קונטאר שהשתחחר מהכלא הישראלי במסגרת עסקת השבויים מספק את הסחורה מבחינת חיזבאללה. כל ראיון אפשרי הוא תוקף את ישראל וקורא להשמידה. הפעם טען כי "ישראל היא מחלה שאם לא תושמד, תרדוף את העם הלבנוני לעד"

רשת הטלוויזיה הלבנונית New TV, שידרה הלילה (שבת) ראיון עם סמיר קונטאר ששוחרר בשבוע שעבר מכלאו בישראל במסגרת עסקת השבויים. קונטאר השיב בתשובה לשאלה למה התכוון כשאמר כי הנשק של חיזבאללה יופנה אף מעבר לחוות שבעא - לדבריו "ישנה מחלה באזור והיא מדינת ישראל, אותה יישות עושקת. אם המחלה לא תושמד, אז היא תרדוף את העם הלבנוני עד לסוף העולם".

ב-48 השעות האחרונות סמיר קונטאר לא מפסיק להתראיין לכל כלי תקשורת אפשרי בלבנון, כאשר את הראיון המרכזי, הוא העניק ביום חמישי בלילה לתחנת הטלוויזיה של חיזבאללה - אל מנאר.

קונטאר אמר בראיון כי "בכנות, אנו מקנאים באויב שלנו. כיצד הוא דואג לגופה והולך בשבילה עד סוף העולם כדי להביא אותה וכיצד הוא דואג לשבוי ומוכן ללכת עד הסוף כדי להחזירו". הוא המשיך ואמר כי הוא אינו אחראי למותה של עינת הרן בת ה- 4 וטען "אני חף מפשע. לא הרגתי את הילדה הישראלית ואינני מגן על עצמי מתוך פחד, ישראל המציאה את הסיפור הזה".

ובתוך כך אלפי בני אדם השתתפו אתמול בטקסי ההלוויה של שמונת מחבלי חיזבאללה שגופותיהם הושבו ללבנון, במסגרת עסקת חילופי השבויים עם ישראל. מדובר בגופות מחבלים שנהרגו בקרבות עם צה"ל במלחמת לבנון השניה.

הטקסים ההמוניים נערכו במעוזי חיזבאללה בדרום הבירה ביירות. בכיר הארגון, האשם צפי א-דין, אמר בטקס האשכבה כי עסקת השבויים מהווה ניצחון כפול של ארגונו על ישראל. "הלוחמים שלנו הביסו את את הציונים פעמיים: פעם אחת במלחמה ב-2006, ופעם נוספת היום, עם שובם הביתה