,

דיווח: איראן ביצעה ניסוי נוסף בשיגור טילים בליסטיים

במשמרות המהפכה אומרים כי מטרת שיגורי הטילים היא "הכנה ליום בו איראן תותקף על ידי ישראל או המערב" • סוכנויות הידיעות באיראן מדווחות כי הבוקר נערך ניסוי נוסף בשיגור טילים בליסטיים • בין היתר שוגרו טילי קרקע - קרקע וטורפדו משודרגים

(2:02 דק')

התקשורת באיראן מדווחת הבוקר (חמישי) כי משמרות המהפכה ביצעו ניסוי נוסף בשיגור טילים בליסטיים באזור מיימי המפרץ הפרסי. מהדיווח עולה כי הניסוי הוכתר כהצלחה. האיראנים טוענים כי התמרונים המבוצעים, במסגרתם משוגרים הטילים, באים כהוכחה ניצחת לעולם כי איראן לא תשב בשקט במידה ותותקף. "אם נותקף - אנו נכה בחזרה", אומרים בטהרן.

על פי הדיווח האיראנים שיגרו טילי קרקע - קרקע, טילי קרקע - אוויר, קרקע - ים ומספר טילי "הוט" שהם ככל הנראה סוג של טורפדו משופר. דיווח נוסף טוען כי חלק מהטילים היו "בעליו יכולת מיוחדת" - אך לא פורטו סוג היכולות של ראשי הנפץ שהורכבו על הטילים.

הפרסום מגיע זמן קצר לאחר שמזכירת המדינה האמריקנית, קונדוליזה רייס, העבירה איום מרומז לכיוונה של איראן והבהירה כי "ארצות הברית תגן על בנות בריתה מפני תקיפה אפשרית". רייס אמרה עוד כי "אנו לוקחים ברצינות את מחוייבותנו לבעלות הברית שלנו".

אתמול ערכה איראן ניסוי בשיגור תשעה טילים, ביניהם כמה מסוג "שיהאב שלוש", בעל טווח של 1,500 ק"מ. הטילים שנוסו מאיימים על ישראל ועל מטרות אמריקאיות במזרח התיכון. שר ההגנה האמריקאי רוברט גייטס אמר לאחר פרסום הניסוי כי "התמונות שמגיעות מאיראן לא מעלות את המתיחות בין ארה"ב לאיראן, אך על השלטון שם להבין - אנו נגיב אם יפגעו במטרות שלנו".

מוקדם יותר השבוע ביצעו משמרות המהפכה תמרון רחב היקף, במקביל לתרגיל שניהלו הכוחות האמריקאיים באזור המפרץ הפרסי. במקביל איים בכיר במשמרות המהפכה, עלי שיראזי, כי ארצו תתקוף את תל אביב ותפגע במטרות אמריקניות במקרה בו תתותקף.

"הכדור הראשון שיירה על ידי ארצות הברית לכיוון איראן יגרור אחריו שריפה של האינטרסים החשובים של ארצות הברית ברחבי הגלובוס" דברי שיראזי.