,

סיכום ביקורו של בוש בישראל - בתמונות

נשיא ארצות הברית ג'ורג' בוש עזב אתמול את ישראל בתום ביקור בן שלושה ימים והוא ממשיך במסע המדיני שלו במזרח התיכון. מעט יותר מארבעה חודשים חלפו מאז ביקורו הראשון של בוש בישראל, אולם בעוד ביקורו הראשון נועד להפעיל לחץ על ישראל והרשות הפלסטינית להתניע את המו"מ המדיני, ביקורו הנוכחי היה לציון חגיגות ה-60 למדינת ישראל והשתתפות בוועידת הנשיא בירושלים

נחיתה וקבלת פנים בנתב"ג

ביום רביעי בשעה 11:15 נחת ה"אייר פורס 1" בנמל התעופה בן גוריון. בוש יצא מהמטוס יחד עם אישתו לורה והתקבל בחום על ידי נשיא המדינה שמעון פרס, ראש הממשלה אהוד אולמרט ורעייתו עליזה. מיד אחרי הברכות החל במקום טקס קבלת פנים רשמי. (צילום: אבי אוחיון, לע"מ)

בוש מתארח בבית הנשיא

שלוש שעות לאחר שנחת הגיע בוש לבית הנשיא בירושלים שם נפגש עם נשיא המדינה, שמעון פרס. אחרי שערכו סיור בבית הנשיא ולפני שנכנסו לשיחת עבודה, שוחחו הנשיאים לפני המצלמות. "טוב להיות איתך כאן, הערותיך משקפות את חכמתך", אמר בוש לפרס, והוסיף כי "לפני 60 שנה קשה היה לדמיין שישראל, ארץ מוקפת אויבים, תהפוך לארץ משגשגת". (צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ)

לורה ועליזה מבקרות בטיפת חלב

רעייתו של נשיא ארצות הברית לורה בוש, הגיעה לביקור בסניף "טיפת חלב" בשכונת גוננים בירושלים. בוש הגיעה למקום בליווי רעיית ראש הממשלה, עליזה אולמרט. לקראת ביקורה אמרה בוש כי היא מצפה בכיליון עיניים לראות את הילדים ואת אופן הטיפול בהם. (צילום: מארק ניימן, לע"מ)

ביקור בבית הספר היהודי-ערבי "יד ליד"

אולמרט ובוש סיירו בבית הספר הדו-לשוני "יד ביד" שבשכונת פת בירושלים. השתיים הצטרפו לשיעור בכיתת הגן בבית הספר ולאחר מכן, נפגשו עם תלמידי כיתות ב' וה'. (צילום: מארק ניימן, לע"מ)

פגישה בצל פגיעת הרקטה בקניון באשקלון

פגישת עבודה שקיימו בוש ואולמרט, פגישה שנערכה בצל האירוע הקשה שאירע באשקלון בו רקטת גראד פגעה פגיעה ישירה בקניון חוצות שבעיר וגרמה לפציעתם של 100 בני אדם, בהם ארבעה באורח קשה. (צילום: אבי אוחיון, לע"מ)

הנשים הראשונות מסיירות בנהרת הכותל

סיורן המשותף של אולמרט ובוש הסתיים בביקור במנהרות הכותל, במהלכו הוצג להן דגם של הבית השני. השתיים גם ביקרו במקווה "טהרה" מתקופת בית שני הנמצא באזור המנהרות. (צילום: מארק ניימן, לע"מ)

ועידת הנשיא בירושלים

בנאום שנשא ב"כנס המחר" במסגרת ועידת הנשיא שהתקיימה בבנייני האומה בירושלים אמר בוש בתגובה לפגיעת הרקטה באשקלון כי "יש להיות החלטיים מול מי שרוצחים חפים מפשע". בוש הוסיף כי וושינגטון תעמוד לצד ישראל מול האיום הקיומי שנשקף לה מאיראן וסיים את נאומו בדברים: "ארצות הברית היא החברה הטובה ביותר של ישראל בעולם". (צילום: משה מילנר, לע"מ)

היום השני: המסע למצדה

בבוקר היום השני לביקורו בישראל ביקר בוש יחד עם רעייתו לורה, ראש הממשלה אולמרט ורעייתו עליזה בגן הלאומי "מצדה". (צילום: אבי אוחיון, לע"מ)

בוש מניח זר באנדרטה לזכר חללי צה"ל

לקראת ביקורם בכנסת התקבלו בני הזוג בוש על ידי יושבת ראש הכנסת דליה איציק, במשמר כבוד ברחבת הכניסה למשכן. אחרי סקירת המשמר והשמעת ההמנונים הניח בוש זר באנדרטה לזכר חללי צה"ל, ונכנס למשכן לחתום בספר האורחים. (צילום: יעקב סער, לע"מ)

נאום ראש הממשלה בכנסת לכבוד ביקורו של בוש

"בשמם של אזרחי-ישראל, בשמה של ממשלת-ישראל ובשמם של חברי הבית הזה, אני מקדם את פניך בברכה כנשיאה של אומה גדולה מנהיגת העולם החופשי, וכידיד אמיתי, עקבי ונאמן של מדינת-ישראל". כשהתייחס אולמרט להסכם השלום עם הפלסטינים יצאו במחאה חברי הכנסת אורי אוריאל וצבי הנדל מאולם המליאה. (צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ)

"שנית מצדה לא תיפול"

ביקורו של בוש הגיע לשיאו בצהרי היום השני לביקורו עת נאם בפני מליאת הכנסת בירושלים. בוש פתח את דבריו בברכות לרגל יום עצמאותה ה-60 של ישראל והתקבל בתשואות חמות על ידי חברי הכנסת. הנשיא סיפר על ביקורו מעורר ההשראה במצדה והבטיח למדינת ישראל: "אזרחי ישראל, שנית מצדה לא תיפול! ואמריקה תעמוד לצידכם תמיד".

קבלת פנים במוזיאון ארץ ישראל

נשיא ארה"ב ורעייתו לורה ערכו קבלת פנים חגיגית במוזיאון ישראל בהשתתפות ראש הממשלה אולמרט ורעייתו עליזה. (צילום: רויטרס)

היום בבוקר צפויים בני הזוג בוש לסייר במוזיאון ארצות המקרא בירושלים ולאחריו ייפגשו עם צעירים ישראלים. בשעה 11:30 ייערך טקס פרידה מהנשיא בוש.