,

"קולות השלום מסוריה הם קריאה לתשומת לב"

פרשנות: דווקא בתקופה מתוחה בין סוריה לישראל על רקע פרסום התקיפה הישראלית במדינה, נשמעים קולות של שלום מכיוונה של סוריה. לנשיא סוריה, בשאר אסד, כנראה נוח לדבר כעת על שלום והוא מעוניין לצאת מבידודו בזירה הערבית ומעוניין בתשומת לב מערבית לעניינו

(1:13 דק')

קולות של שלום או אינטרס פנימי של אסד: במקביל לחשיפת פרטי התקיפה הישראלית בסוריה, הסורים מדברים על שלום. רק בחצי השנה האחרונה המתוחה מאוד בין המדינות שכללה את חיסולו של בכיר החיזבאללה, עימאד מורנייה ותקיפה ישראלית בסוריה שרק כעת מתפרסמים הפרטים עליה.

לכן לסורים נוח לדבר כעת על שלום ולהרגיע את קולות המלחמה. נשיא סוריה, בשאר אסד, מעוניין בשלום, לצרכיו הפנימיים, מכיוון שלא נוח לו בידודו בזירה הערבית וככל הנראה קריאתו לשלום היא קריאה לתשומת לב מערבית לעניינו.

במקביל לדיבורי ההרגעה וקולות השלום שבאים מכיוון סוריה הקשר בינה לבין איראן עדיין חי וקיים.
שר החוץ הסורי, וואליד אל-מועלם נמצא כרגע בביקור בטהרן. הקשר בין סוריה לחיזבאללה הוא אחד מיסודות החברה בסוריה ולכן כרגע המעבר בין מלחמה לשלום בשבועיים האחרונים צריך לאותת לישראל כי המגעים בין המדינות יתנהלו באיטיות וכי השלום לא יבוא בין יום. ממה שנראה כרגע, אסד קופץ בין מלחמה לשלום לצורך ענייניו הפרטיים בלבד.