,

קצב: אני חוזר מעסקת הטיעון

אביגדור פלדמן עורך דינו של קצב הודיע בבית המשפט כי הם חוזרים בהם מהסדר הטיעון ומשה קצב ייאבק על חפותו בבית המשפט • נציגת התביעה אמרה בתגובה: צר לנו שהנאשם הטריח את בית המשפט לשווא • השופטים ביטלו את כתב האישום

(02:49 דק')

נשיא המדינה לשעבר, משה קצב, חזר בו מעסקת הטיעון שחתם עם הפרקליטות. בהודעה שמסר עורך דינו אביגדור פלרדמן נאמר כי "משה קצב החליט לבחון את חפותו בבית המשפט". השופטים ביטלו את כתב האישום לאור ההודעה הדרמטית. הנשיא לשעבר אמר "במשך 20 חודשים סרקו את גופי במסרקות ברזל - אני רוצה להיאבק על חפותי".

עוד אמר קצב כי "כדי שהאמת תצא לאור, זו הדרך היחידה שאני יכול לעשות. אני בוחר בדרך הקשה ואני יודע מה המשמעוית, זה לא קשור על מה שעברתי בעשרים החודשים האחורנים, ההחלטה שהתבשלה אצלי הרבה זמן והחלטתי היום."

השופט אמר בתגובה כי "אדם שלא שלם עם עסקת הטיעון, זה בסדר, ולכם עלינו לבטל את כתב האישום". נציגת הפרקליטות אמרה כי "חבל שהנאשם ופרקליטיו בזבזו את זמנו של בית המשפט לשווא." קצב טען עוד כי פרקליטיו הודיעו על המהלך כבר בשעה 13:30 ליועץ המשפטי מני מזוז. בתגובה אמרו השופטים כי היה זמן להודיע לבית המשפט על ההחלטה.

עו"ד ציון אמיר אמר לאחר הדיון כי "היו הרבה מאוד סיבות להחלטה לא ניתן לפרט את כולן מדובר במכלול של דברים שהביאו אותו להחלטה תבדקו בארכיונים שלכם בתקשורת ותראו מה עשיתם לאיש הזה".

עורך הדין של ל', מבית הנשיא, זכריה שנקולבסקי, אמר "אנחנו הסכמנו להסדר הטיעון, אך אם זאת, אם יהיה צורך לתת עדות בבית המשפט, ל' תעשה זאת ותאמר את האמת, אין לנו מה לחשוש".

משה מרוז, פרקליטה של א' ממשרד התיירות אמר "הנאשם לא היה שלם עם ההודעה שלו, הבנתי זאת כבר לםני מספר חודשים, כל הצדדים צריכים להיות מרוצים כעת יתנהל משפט והתוצאה תהיה בידי השופטים".

הבוקר אמר מקורב של קצב ל"חדשות נענע 10" כי ייתכן ופרקליטי הנשיא יודיעו לבית המשפט כי הם מבקשים לבטל את עסקת הטיעון שנחתמה, כיוון שלא קיבלו את חומר החקירה המלא לטענתם.

כבר אתמול הודיעו פרקליטי קצב, כי הנשיא לשעבר לא יודה בעבירות נגדו כפי שהן מופיעות בהסדר הטיעון. "אי אפשר למסור תגובה לכתב האישום בטרם הועבר כל החומר להגנה", אמר אתמול ציון אמיר, מפרקליטי הנשיא לשעבר ל"חדשות 10".