שניים נרצחו ושניים נפצעו בפיגוע דקירה וירי סמוך לשער האריות בי-ם

נורה למוות מחבל בן 19 שדקר למוות שני גברים בעיר העתיקה, פצע קשה בת 22 וירה בתינוק בן שנתיים, תוך שהוא פוצע אותו באורח קל. קודם לאירוע כתב בעמוד הפייסבוק שלו: "העם הפלסטיני לא ישלים עם השפלה וייצא לאינתיפאדה". הג'יהאד האסלאמי לקח את האחריות לפיגוע

שידור חי

הפיגוע החמור בתולדות העיר העתיקה: שני חסידי ברסלב, כבני 40, נרצחו בידי מחבל בפיגוע סמוך לשער האריות בירושלים. זאת, לאחר שנקלעו לפיגוע דקירה וירי בעיר העתיקה סמוך לויה דולורוזה, בגבול בין הרובע המוסלמי לנוצרי. מצבם הוגדר אנוש וכעבור זמן קצר הם מתו מפצעיהם.

המחבל שדקר אותם נורה על ידי כוחות הביטחון ומת אף הוא מפצעיו לאחר שנפצע אנושות. הג'יהאד האסלאמי לקח אחריות על הפיגוע.


בסך הכול נפגעו באירוע ארבעה בני אדם- בהם שני הגברים בני ה-40 שנפצעו באורח אנוש, פצועה נוספת בת 22 במצב קשה ותינוקה, בן שנתיים, שנפגע באורח קל. בשני הגברים בוצעו מאמצי החייאה והם פונו לבית החולים שערי צדק ולבית החולים הדסה הר הצופים כשהם סובלים מפצעי דקירה. בדרך לבית החולים, הם מתו מפצעיהם.

אשר לצעירה שנדקרה, היא פונתה לבית החולים הדסה עין כרם כשמצב מוגדר קשה מאוד ולא יציב. נכון לשעה זו היא מאושפזת כשהיא מורדמת ומונשמת.

המשטרה דיווחה כי המחבל בן ה-19, מוהנד שפיק, דקר שני אנשים, בטרם לקח את אקדחו של אחד הפצועים וביצע ירי לעבר קבוצת תיירים. מהירי נפגע כאמור תינוק בן שנתיים, שנפצע ברגלו באורח קל. האישה הצעירה שנדקרה נמלטה אז ודיווחה לשוטרים וולוחמי מג"ב שהוצבו כ-50 מטרים מהמקום אודות האירוע, והם רצו לעבר המחבל בעוד הוא מבצע לעברם ירי- ירו בו וחיסלו אותו.

אתמול כתב המחבל בדף הפייסבוק שלו: "על פי מה שאני רואה האינתיפאדה השלישית פרצה. מה שקורה באל-אקצא הוא מה שקורה למקומות הקדושים שלנו ולדרך של הנביא שלנו ומה שקורה לנשות אל-אקצא הוא מה שקורה לאימהותינו ולאחיותינו. אני לא חושב שהעם ישלים עם ההשפלה. העם ייצא לאינתיפאדה".

מחר: דיון חירום בטחוני בהשתתפות רה"מ והרמטכ"ל

ראש הממשלה נתניהו טרם מסר תגובה רשמית לפיגוע, ואולם על פי גורמים מדיניים, הוא אמר בתדרוך מיוחד כי "אנו מגבירים את פעולות הסיכול, המניעה והענישה. כולנו חשים את אותן הרגשות, אך עלינו לתת לצה״ל, לשב״כ ולמשטרה להילחם בטרור ואין לקחת את החוק לידיים".

מלשכתו נמסר כי מחר הוא ינחת בישראל ויסע לקריה, שם יכנס דיון בטחוני מיוחד בהשתתפות שר הביטחון, הרמטכ"ל, השר לביטחון פנים, ראש השב"כ ומ"מ מקום המפכ"ל.  למחרת, במוצאי החג, יכנס נתניהו את הקבינט המדיני-ביטחוני.

מי שהגיב בינתיים לפיגוע בקואליציה הוא שר החקלאות, אורי אריאל, שמסר כי ״אנו עדים לגל מתגבר והולך של טרור כנגד יהודים שאשמתם היחידה היא יהדותם. זוהי תוצאה ישירה של ההסתה המתמשכת מצד הרשות הפלסטינית בראשות אבו מאזן. אני קורא לראש הממשלה לפעול בידו האחת באגרוף ברזל כנגד הטרור ובידו השניה להגיב בתשובה ציונית הולמת, להפסיק את ההקפאה ולבנות בירושלים וביהודה ושומרון״.

תיעוד מזירת הפיגוע:

יו"ר האופוזיציה, יצחק הרצוג, כתב בינתיים בעמוד הפייסבוק שלו "נתניהו איבד שליטה על בטחון אזרחי ישראל.
לממשלה אין תוכנית למלחמה בטרור. זה ברור כשמש לכל אזרח ישראלי. את המפגעים המתועבים יש להעניש בכל חומרת הדין אבל הממשלה צריכה מדיניות ומעשים ולא דיבורים והצהרות וססמאות נבובות. אני שב ומזהירשאנחנו בפתחה של אינתיפאדה שלישית".

בארגון החמאס לא לקחו אחריות על הפיגוע, אך מסרו בתגובה כי "אנו משבחים את האחראים למעשה ומאמינים שמדובר בתגובה טבעית להפרעות המשטר הציוני לתפילות בהר הבית. סביר להניח כי לא יהיה זה הפיגוע האחרון".

שלשום נרצחו בפיגוע ירי בני הזוג נעמה ואיתם הנקין, שניהם בשנות ה-30 לחייהם,בעת שנסעו ברכבם בין היישוב הפלסטיני בית פוריק ליישוב איתמר שבשומרון. ארבעת הילדים ששהו עמם ברכב לקו בחרדה, אך לא נפגעו מהירי עצמו.

פינוי התינוק מזירת הפיגוע סמוך לשער האריות בירושלים
 

פינוי התינוק מזירת הפיגוע סמוך לשער האריות בירושלים(ללא)

מוהנד שפיק, המחבל מפיגוע הדקירה והירי בירושלים
 

מוהנד שפיק, המחבל מפיגוע הדקירה והירי בירושלים(ללא)