פרשת הצוללות - גורם אכיפה: "לא יהיה מנוס מלזמן את נתניהו למתן עדות"

בעקבות ההתפתחויות האחרונות בפרשה, בהן חקירת עו"ד דוד שומרון ופרקליט בכיר נוסף למשך כ-15 שעות, נערכים במשטרה לזימון ראש הממשלה למתן עדות • וגם: השיחה המוזרה בין ריבלין לנתניהו בעקבות פגישתו של הנשיא עם מרקל

התפתחות משמעותית בפרשת הצוללות. פרקליטו של ראש הממשלה בנימין נתניהו, דוד שמרון, וגורם נוסף - פרקליט המקורב לנתניהו ולעו"ד שמרון - עוכבו היום (ראשון) לחקירה במסגרת פרשת הצוללות למשך כ-15 שעות.

 

בעקבות ההתפתחויות האחרונות, נערכים במשטרה לזמן לעדות את ראש הממשלה בנימין נתניהו. גורם אכיפה בכיר אמר לחדשות עשר כי לא יהיה מנוס מלזמן את נתניהו לעדות.


>> לכתבות נוספות בנושא

נתניהו: "עסקת הצוללות לא נעצרת אפילו במילימטר"

מכירת הצוללות אושרה בגרמניה - בתנאי שלא יימצא בה פלילים

פרשת הצוללות: מנכ"ל המספנה ו"מחזיק התיק הישראלי" הועברו מתפקידיהם

 

נציין כי עיכובם של עורך הדין שמרון והפרקליט המקורב לנתניהו התרחש בעקבות מידע שהתקבל בחיקור הדין ועדותו של עד המדינה, ארי הרו, ראש הסגל לשעבר של נתניהו. החשד נגד אותו מקורב קשור בניגוד עניינים, שקשור בקידום עסקת הצוללות.

 

מדובר בתחילתו של גל החקירות השלישי של החקירות בפרשה המסתעפת. שמרון נעצר בעבר במסגרת הפרשה ושוחרר לביתו בתנאים מגבילים. גורם בכיר בלשכת ראש הממשלה הדגיש כי החקירה לא מתמקדת בנתניהו: "מציע לברנז׳ה לסחוט שלושה לימונים ולשתות במכה אחת, כדי שהחיוך ימחק להם מהפרצוף. רה״מ לא קשור לחקירה".

 

יזומן בקרוב למתן עדות? נתניהו
 

יזומן בקרוב למתן עדות? נתניהו(רויטרס)

השיחה המוזרה בין נתניהו וריבלין לאחר פגישת הנשיא עם מרקל

גורם בליכוד התייחס להתפתחויות האחרונות ומסר כי "למרות הניסיונות לייצר אווירת לינץ׳ של משפט תקשורתי שתוצאותיו סומנו מראש - היועץ המשפטי לממשלה ופרקליטות המדינה חוזרים ומבהירים גם עכשיו שראש הממשלה נתניהו אינו חשוד בשום צורה בפרשת הצוללות. זה היה נכון, זה נכון עכשיו - וזה יהיה נכון תמיד".

 

עוד הוסיף הגורם כי "הניסיון התקשורתי להטיל דופי בראש הממשלה כי מי ממקורביו נחקרו הוא ניסיון עקר. רק לאחרונה, שנה לאחר שהמשטרה הודיעה על הגשת המלצות לכתב אישום נגד ראש הסגל לשעבר גיל שפר, הפרקליטות הודיעה שהתיק נגדו נסגר. מי אמר שיקרה אחרת הפעם? איזה ערך יש בכלל להליך המשפטי כאשר כל כולו מתנהל מעל דפי העיתונים ובאולפני הטלוויזיה, באמצעות הדלפות לא חוקיות ומגמתיות?"

 

בתוך כך, נודע לחדשות עשר כי במהלך ביקור של נשיא המדינה ראובן ריבלין בגרמניה, הוא שאל את קנצלרית גרמניה אנגלה מרקל בנוגע למכירת צוללות גרמניות למצרים. מרקל ענתה כי קיבלה אישור למכירה מישראל. לאחר שריבלין יצא מהפגישה הוא צלצל לנתניהו וסיפר לו על השיחה.

 

בתגובה, שאל נתניהו מי ביקש ממנו להעלות את הנושא במהלך השיחה. ריבלין ענה כי מי שביקש ממנו לברר את הנושא הוא שר הביטחון דאז משה יעלון. ראש הממשלה אמר כי יברר את הנושא ויחזור אליו.