אבו דאבי של זהב: המסע המופלא של הג'ודאים הישראלים באיחוד האמירויות

שליח חדשות 10 ליווה את הספורטאים הישראלים בנסיעה שנמשכה כמעט יממה מישראל לאבו דאבי. מההמתנה בשדה התעופה ועד לרגע שבו מלמלו את מילות ההמנון הלאומי, כשזכו במדליית זהב • דיווח מיוחד

הג'ודאים הישראלים שהחליטו לצאת השבוע לתחרות הגרנד סלאם באיחוד האמירויות ספגו לא מעט ביקורת. ובנוסף, המארגנים הבהירו להם שלא יוכלו להתחרות תחת דגל ישראל, ואם יזכו לא ינוגן ההמנון הלאומי. בכל זאת הג'ודאים יצאו לדרך, ולמרות (ואולי בגלל) הצליחו לרשום הישגים.


אחרי יומיים ללא שינה, הג'ודאים סוף סוף נחו בבית מלון. אבל עוד לפני זה, צריך לחזור לתחילת המסע המפרך: התחנה הראשונה היא עמאן. חברתו של אורי ששון דואגת - כל המדינה מדברת על התחרות באבו דאבי ללא דגל ישראל ועל האבטחה הכבדה שצפויה. ששון, מצדו, נמצא במשימת הרגעה. "כשיש את האבטחה הנכונה, הכל טוב", הוא אומר.

 

לכתבות נוספות בנושא >>

פעם שלישית גלידה: הג'ודאי טהר בוטבול זכה במדליית ארד

"היינו חייבים להתחרות ללא הדגל": דיווח מיוחד מאבו דאבי

ללא השמעת ההמנון והנפת הדגל: טל פליקר זכה בזהב

 

אבו דאבי
 

אבו דאבי(חדשות 10)

שם, בשדה התעופה, הג'ודאיות מתאמנות על השטיח ועוברי האורח לא מבינים מה מתרחש למול עיניהם. שלוש שעות באוויר מפרידות בין ירדן ואבו דאבי ואף אחד לא יודע מה מחכה בצד השני של הטיסה. בנחיתה, הנבחרת מבודדת מיתר הנוסעים באולם צדדי. רק שעתיים לאחר מכן חבריה יגיעו למלון ומאז - הם דהרו בין המדפים בסופרמרקט והתכוננו לתחרויות, גם אם המסע אליהן ארך יממה והיה הכנה לא אידיאלית. על ביקורים באתרי תיירות, הם בינתיים מוותרים ומסתפקים בנסיעות מהמלון לאולם הג'ודו וחזרה.