הסכסוך בין טראמפ לספורטאים עולה שלב: "להחרים משחקי פוטבול"

לאחר שהתנגח בליגת ה-NBA ובשחקני גולדן סטייט ווריורס, קורא הנשיא האמריקני לאוהדי הפוטבול שלא להגיע למשחקים, בשל כריעת הברך של השחקנים בעת השמעת ההמנון. "רבים נותרים בבית כי הם אוהבים את המדינה שלנו". לאחר דבריו חזרו כ-20 שחקנים על מפגן המחאה במשחק ראווה בלונדון

  • פורסם ב:
  • 24/09/2017 17:47
  • |
  • עודכן ב:
  • 24/09/2017 23:50
  • |
  • כתבים:
  • טל שורר

נשיא ארה"ב, דונלד טראמפ, ממשיך את המאבק מול עולם הספורט האמריקני: לאחר שהתקוטט בצורה מקוונת עם שחקני גולדן סטייט ווריירס וביטל את הזמנתם לביקור המסורתי של אלופת ה-NBA בבית הלבן, חוזר הנשיא לחזית אחרת: ליגת ה-NFL, הפוטבול האמריקני.


"אם אוהדי פוטבול יסרבו ללכת למשחקים עד שהשחקנים יפסיקו לזלזל בדגל שלנו ובמדינתנו, אתם תראו את השינוי מתרחש", כתב בנשיא בטוויטר. "לפטר את השחקנים המזלזלים או להשעותם! הנוכחות במשחקי הפוטבול ונתוני הרייטינג בירידה. המשחקים משעממים אבל אוהדים רבים נותרים בבית כי הם אוהבים את המדינה שלנו. הליגה צריכה לתמוך במדינה".

 

לכתבות נוספות בחדשות 10 >>
תרגיל איראני ואזהרה אמריקנית: מתגברת המתיחות לקראת משאל העם בכורדיסטן
היחסים מתהדקים: שר ההגנה הרוסי יגיע לישראל בחודש הבא
"שומעים קולות שלא נשמעו": יהודים בגרמניה חוששים מעליית הימין הקיצוני בבחירות

 

דבריו של טראמפ מגיעים לאחר תקופה ארוכה שבה שחקני פוטבול סירבו לעמוד בעת השמעת ההמנון הלאומי האמריקני וכרעו ברך כמחאה על האלימות המשטרתית נגד בני המיעוטים במדינה. זמן קצר לאחר הציוץ של נשיא ארה"ב, 10 שחקנים מכל קבוצה כרעו ברך בזמן ההמנון במשחק ראווה בלונדון שהפך למפגן מחאה נגד טראמפ.

 

שחקני פוטבול בארצות הברית כורעים ברך במחאה על דברי טראמפ
 

שחקני פוטבול בארצות הברית כורעים ברך במחאה על דברי טראמפ(רויטרס)

במסגרת ביקור באלבמה, טראמפ פנה לקהל ושאל, "לא הייתם רוצים לראות את אחד מבעלי הקבוצות ב-NFL, כשמישהו לא מכבד את הדגל שלנו, אומר: 'תורידו את בן הזונה הזה מהמגרש עכשיו, הוא מפוטר!'. אם אתם רואים אירוע כזה, פשוט צאו החוצה ועזבו את האצטדיון, אני מבטיח לכם שזה ייפסק".


בהמשך צייץ טראמפ: "אם שחקן רוצה להרוויח מיליוני דולרים ב-NFL או בכל ליגה אחרת, אסור לו לזלזל בדגל האמריקני הנפלא (או במדינה) והוא צריך לעמוד בהמנון. אם לא, אתה מפוטר! תמצא משהו אחר לעשות".

 

רוברט קראפט, בעלי קבוצת הפוטבול הניו אינגלנד פטריוטס, אלופת ה-NFL, מסר בהצהרה רשמית: "אני מאוד מאוכזב מהנימה בדבריו של הנשיא. אני גאה להיות קשור לכל כך הרבה שחקנים שתרמו והשפיעו בצורה חיובית על הקהילות שלנו. אין דבר מאחד יותר במדינה הזו מאשר ספורט. המנהיגים הפוליטיים שלנו יכולים ללמוד הרבה מהעבודה הקבוצתית של השחקנים ומהחשיבות של עבודה משותפת למען מטרה אחת. אני תומך בזכות השחקנים לפעול בדרכי שלום למען שינוי חברתי ולעורר מודעות בדרך שהם סבורים שתהיה הטובה ביותר".