שרה נתניהו , רויטרס

פרשת המעונות: האישום המתגבש נגד שרה נתניהו - ארוחות שף ולא חמגשיות

פרסום ראשון: גורמי אכיפה בכירים מסרו לחדשות 10 כי רעיית ראש הממשלה צפויה לעמוד לדין על הזמנת ארוחות בעשרות אלפי שקלים. בני הזוג טענו בעבר כי מדובר בחמגשיות בסכומים נמוכים. היועמ"ש צפוי להחליט בקרוב מאוד על כתב האישום • משפחת נתניהו: "ניסיון להפעיל לחץ פסול"

פרסום ראשון: האישום המתגבש נגד שרה נתניהו בפרשת המעונות הוא הזמנת ארוחות משפים של מסעדות יוקרה בעשרות אלפי שקלים, כך מסרו היום (שלישי) גורמי אכיפה בכירים לחדשות 10. היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, צפוי להחליט כבר בימים הקרובים על הגשת כתב האישום בפרשת המעונות.

בניגוד למה שטענה רעיית ראש הממשלה בחקירתה, ומה שטען בנימין נתניהו בנאום שבו הגיב על הטענות, לא מדובר בחמגשיות שהוזמנו ממסעדות בסכומים נמוכים. גורמי האכיפה מסבירים שמדובר בארוחות גורמה שהוזמנו למעון ראש הממשלה, בזמן שמועסקת במקום מבשלת.

>> לכתבות נוספות בנושא:

שרה נתניהו: "ניקיתי משרדים בצעירותי, חסכתי כסף על אוטובוס"

מסתמן: המלצה לכתב אישום נגד שרה נתניהו בפרשת המעונות

11 אלף ש"ח עבור חמגשיות: החשבוניות שהובילו לחקירה של שרה נתניהו

תגובה מטעם משפחת נתניהו: "מדהים לראות איך כל יום הטענות בתקשורת מתחלפות בקצב מסחרר. שלשום זה היה העוזרת וכוס התה לאדם קשיש. אתמול זה היה חמגשיות. והיום ארוחות. מדובר בהמשך הניסיון להפעיל לחץ פסול על היועץ המשפטי לממשלה כדי שיחליט להעמיד לדין על משהו - בכל מחיר, לא משנה על מה, אבסורדי ככל שיהיה. לא נמאס לכם?".

 

"לחץ פסול". ראש הממשלה בנימין נתניהו ורעייתו שרה (ארכיון)(לע"מ)

לפני כמעט חודשיים נחשפו בחדשות 10 חשבוניות על סכום של יותר מ-11 אלף שקלים, שהוזמנו ממסעדה בשרית בירושלים עבור משרד ראש הממשלה, אך הגיעו לכאורה למעון. הגעת חשבוניות אלה לחוקרי המשטרה הם שהובילו להחלטה על השלמת החקירה שנערכה בתחילת החודש, אותה ביקש היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט.

בפרקליטות מחוז ירושלים יש כבר חוות דעת שתומכת בהגשת כתב אישום נגד נתניהו, וגם פרקליט המדינה שי ניצן צפוי להמליץ על כך בעקבותיה. טרם ידוע בגין איזו מהפרשות בהן מעורבת אשת ראש הממשלה מדובר: האם בפרשת ניפוח ההוצאות או בפרשת המטפלת. כך או כך, ניצן צפוי לאמץ את ההחלטה.

לפני כארבעה חודשים פורסם כי פרקליטות המדינה צפויה להמליץ על כתב אישום בגין פרשת המעונות, על כך פורסם לראשונה בחדשות 10. כזכור, המשטרה המליצה על העמדתה לדין של רעיית רה"מ כבר לפני כשנה. ההמלצה נגעה לשלוש פרשיות שונות, שעניינן השתת הוצאות פרטיות, אשר המדינה שילמה לכאורה במקום הגברת נתניהו.


הפרשה המשמעותית ביותר בהקשר הזה היא "פרשת המטפלת" שנחשפה בחדשות 10. על פי החשד המטפלת הסיעודית שטיפלה באביה המנוח של רעיית ראש הממשלה, קיבלה תשלום מקופת המדינה ולא מכספה האישי של נתניהו, כפי שדורש הנוהל התקין בהוצאות כגון אלו.