בני שטיינמץ: מיליארדר היהלומים שמסובך עם הרשויות ברחבי העולם

היהלומן החשוד בהלבנת הון לא מאוד מוכר לציבור הישראלי, על אף היותו מעשירי ישראל ואחד מאנשי העסקים החזקים שבה. שוויו מוערך ב-6 מיליארד ש"ח, עם עסקים בארה"ב, שוויץ, הודו ואפריקה - שם גם נחשד בעבר בשוחד. שטיינמץ חשוד בפלילים גם ברומניה ובשוויץ

 

 

איש העסקים בני שטיינמץ, שנעצר היום לחקירה בחשד לעבירות כלכליות, לא מאוד מוכר לציבור הישראלי. למרות עסקיו חובקי העולם ושוויו העצום, המוערך בכשישה מיליארד שקלים, הוא נמנע עד כה מאור הזרקורים. לאור החשדות נגדו, מצב זה צפוי להשתנות.

 

שטיינמץ עשה את הונו הראשוני בעסקי היהלומים, אותם ירש מאביו. בהמשך נכנס לעסקי אוצרות הטבע ועסקיו החלו להתפרש ברחבי העולם: ארה"ב, שוויץ, דרום אפריקה, הודו, אנגולה ובלגיה. חברתו של המיליארדר, BSGR ("קבוצת בני שטיינמץ"), פועלת לרוב באפריקה דרך חברות בת ומשקיעה בה במכרות זהב, מתכות ויהלומים.

 

כתבות נוספות - תיק שטיינמץ:

המיליארדר בני שטיינמץ ואנשי עסקים נוספים נחקרו בחשד להלבנת הון

המשטרה: "שטיינמץ שיבש החקירה", שטיינמץ: "כל החקירה היא כלום"

התפתחות משמעותית בפרשת בני שטיינמץ: החשדות נגד איש העסקים מתחזקים

 

באפריקה גם הסתמך שטיינמץ בפרשת שחיתות, כאשר נחשד כי רכש את הזכויות על מכרות יהלומים בגיניאה באמצעות שוחד. איש העסקים נחקר גם בשוויץ, בחשד כי השתמש בחשבונות בנק שוויצריים לטובת תשלום השוחד באפריקה. צרויתיו של שטיינמץ לא נעצרות בזאת: הוא חשוד גם ברומניה בגין פרשת הונאת נדל"ן גדולה.

 

שטיינמץ: היהלומן שחשוד באפריקה, שוויץ ורומניה (ארכיון)
 

שטיינמץ: היהלומן שחשוד באפריקה, שוויץ ורומניה (ארכיון)(חדשות 10)

היום התווספו לכל חקירותיו של איש העסקים גם חקירה ישראלית. יחידת ההונאה של המשטרה עיכבה את שטיינמץ לחקירה יחד עם עוד ארבעה אנשי עסקים, בהם ממלא מקום יו"ר דירקטוריון בזק, דוד גרנות והיועץ האסטרטגי טל זילברשטיין.

 

הם חשודים בביצוע עבירות כלכליות, בהן הלבנת הון, זיוף מסמך, שימוש במסמך מזויף, רישום כוזב במסמכי תאגיד, מרמה והפרת אמונים בתאגיד, שיבוש מהלכי משפט ומתן שוחד. לכל אחד מהמעורבים מיוחסות עבירות שונות.

 

טל זילברשטיין, המשמש כיום כיועץ אסטרטגי לאנשי עסקים, מוכר בציבוריות הישראלית כמי ששימש בעבר כיועץ לראשי הממשלה אהוד ברק, אהוד אולמרט ובנימין נתניהו. בזמן עבודתו על ברק, נחקר זיבלרשטיין בפרשת העמותות והמשטרה המליצה להעמידו לדין.

 

לאחר עבודתו בפוליטיקה עבר לעולם העסקים ושימוש כיועץ למגוון חברות. אחד מאנשי העסקים להם זילברשטיין ייעץ הוא בני שטיינמץ.

 

מפוליטיקה לעולם העסקים. זילברשטיין
 

מפוליטיקה לעולם העסקים. זילברשטיין(ללא קרדיט)