תיעוד בלעדי: בכירה במפעל הפיס שופכת כספית במשרדה של מנהלת מתחרה

עובדת פיזרה נוזל רעיל בכניסה למשרד של מנהלת אחרת, ככל הנראה על רקע יריבות אישית. אז מדוע במקום לפטרה החליט יו"ר הפיס עוזי דיין להחזיר אותה לעבודה? לתחקיר המוסף הכלכלי "אנליסט"

עובדת בכירה במפעל הפיס, נתפסה בשעת מעשה, לאחר שפיזרה חומר רעיל על שטיח בכניסה למשרדה הריק של מנהלת אחרת. התיעוד הזה, שצולם ביוני 2013, מתפרסם הערב לראשונה (שני) בחדשות 10.


לאחר שתועדה, המנהלת הבכירה עזבה את המקום, ובשעות שלאחר מכן החל מצעד "תיירים" אל השטיח במשרד, שהלבין והעלה ריח משונה.

 

המנקה חשדה שמשהו אינו כשורה ואז מתחילה שרשרת צעדים שמובילה לגילוי כי מדובר בכספית - החומר רעיל ביותר שעלול לגרום לנזק לכליות, לריאות, ליקויי שמיעה, ראייה ודיבור, אובדן חושים ואי יציבות.

 

>> לכתבות נוספות בחדשות 10

טראמפ: "אובמה לא עשה דבר בנוגע לרוסיה כי חשב שקלינטון תנצח"

הצעירות שנתקעו בתוך תא מטען של אוטובוס

הקפאת מתווה הכותל: ראשי התנועה הרפורמית ביטלו פגישה עם נתניהו

 

העובדת במפעל הפיס ששפכה כספית במשרדי החברה
 

העובדת במפעל הפיס ששפכה כספית במשרדי החברה(חדשות 10)

במשטרה הקימו צוות מיוחד לחקירת הפרשה, אבל בראשו עומד הקצין העבריין ערן מלכה - שלימים הורשע בסגירת תיקים לחשודים, תמורת שוחד מעורך הדין רונאל פישר. במקביל, מנכ"ל הפיס דאז, אלי דדון, קבע ליועצת השופכת שימוע דחוף לפני פיטורין.

 

העובדת הבכירה התעקשה שלא כספית הייתה בבקבוק אלא בכלל מים קדושים, ששפכה בעצת רבנים, ושרק הדירקטוריון בעצמו מוסמך להדיח משפטנית בכירה מסוגה. בשלב הזה, היא גם יוצאת לחופשת מחלה מסתורית - שדוחה בחודשים ארוכים את פיטוריה - ובמקביל תובעת "דמי פגיעה" מהמוסד לביטוח לאומי. כך נוצר מצב אבסורדי ואסור, שבו המפעל והמדינה מעבירים תשלום כפול לאותה עובדת.

 

המנהלת הוציאה ימי מחלה שאיפשרו לה להיעדר מהעבודה, ובמשרד האוצר שאלו כיצד מפעל הפיס יכול להתנהל במשך חודשים בלעדיה - כשכל הזמן הזה הוא משלם את משכורתה. כאשר הגיע מועד השימוע, היו"ר דיין עידכן שחתם בעצמו - ללא שום דיון מוקדם - על הסכם שמחזיר את העובדת הבכירה לעבודה, לכאורה לתקופה של 6 חודשים שבסיומם תודיע על פרישה.

 

אלא שחוזה העבודה כולל סעיף סודי שמאפשר לדיין להאריך את כהונתה ב-9 חודשים נוספים כל פעם.

 

 

"האריך את כהונתה של היועצת המשפטית". עוזי דיין(רפי קוץ)

תגובת מפעל הפיס: "ערוץ 10 פועל כהרגלו משיקולים עסקיים ולא ענייניים וממחזר סיפורים ישנים שאין בהם דבר, במטרה לנסות ולפגוע בתדמיתו של מפעל הפיס. התיק בעניינה של היועצת המשפטית נסגר זה מכבר ללא כל אשמה, כך שבניגוד לטענתכם, לא היה כל דופי בהתנהלות מפעל הפיס".